Emre Can Demirci - Nesine
İspanya Kral Kupası'nda yarı final rövanş heyecanı yaşanıyor. Deplasman golü kuralı yok, toplam skor eşitliğinde uzatmalar ve seri penaltı atışları finalisti belirleyecek. İlk maçı 1-0 kazanan Osasuna devamında çıktığı dört lig mücadelesinde gol dahi atamadı. Kötü skorlar tüm dikkatlerini bu kulvara verdikleri için kısmen anlaşılabilir olsa da hücumdaki verimsizlikleri alarm düzeyine ulaşmış durumda. Sakatlıkları bulunan Pena'yla (d) Avila'nın (f) riske edilmesi beklenmiyor. Bilbao uzun yıllardır kupaya hasret kalmış olsa da tam 23 şampiyonluk ve son olarak 2021 finaliyle bu arenanın tabiri caizse en kültürlü ekiplerinden biri. Hafta sonu Getafe karşısında rotasyona gitmişlerdi. San Mames'te avantajlı olduklarını düşünmekle beraber çok iyi savunma yapabilen, mücadele gücü çok yüksek bir Osasuna'ya karşı oranların yansıttığı ölçüde favori olduklarını düşünmüyorum. Kazansalar dahi yakın ve 90 dakikadan fazlasını izleyeceğimiz bir maç olabilir. Tercihim Bilbao'nun tek farklı galibiyeti.
1
Handikaplı MS (0:1)
X
2,99
Güncel Oran
2.97
Hemen Oyna
Merih Önal - Nesine
Osasuna, ofansif olarak güven vermiyor ve rakiplerine çözüm üretmekte çok zorlanıyor. Bilbao ise ritim kazandığında üçüncü bölgede sürekli hücum çeşitliliğiyle birlikte tempo yapan bir takım olmasına rağmen, özellikle kapalı savunmaları açmakta zorlanıyor. Bu karşılaşmada ev sahibinin de risk almadan oynayacağını ve düşük tempolu bir doksan dakika geçeceğini düşünüyorum. 2.5 alt bahsini değerlendireceğim.
1
2,5 Alt/Üst
Alt
1,44
Güncel Oran
1.45
Hemen Oyna
Hüseyin Çoban - Mackolik
Bilbao son dönemde sadece Valladolid'e karşı kazanabildi. Onun dışında kötü gidişat devam ediyor. Son olarak Getafe karşısında da gol yollarında etkisiz bir oyunla kendi evlerinde bir puana razı oldular. Osasuna tarafında da durumlar çok farklı değil. Onlar da hafta sonunu rakipleri gibi golsüz beraberlikle tamamladı. Onların da kazanma noktasında ciddi sıkıntıları söz konusu. İkili arasındaki ilk maçta dengeli bir oyun ve bunun sonucu ortaya çıkan yakın bir sonuç söz konusuydu. İkinci maçta da benzer bir tablonun devam etmesi muhtemel. Karşılıklı gol yok ilk maçtaki gibi denenebilir duruyor.
1
Karşılıklı Gol
Yok
1,41
Güncel Oran
1.36
Hemen Oyna
Anıl Doğan - Mackolik
İki takımın da ligdeki ilk 6 iddiası devam ediyor olsa da bunu başarmaları oldukça güç görünüyor. Şubat ayında kritik maçları kaybeden Athletic gözünü kupaya dikmiş durumda. İlk maçta 1-0 yenildiler ancak oyun ve pozisyon üstünlüğü Bask ekibindeydi. Osasuna ise evinde elde ettiği avantajı kullanmak istiyor. Son haftalarda hiç de iyi sinyaller vermiyorlar ve ilk amaçları savunmada açık vermemek olacaktır. İlk yarıda durgun ancak ikinci yarıda gollü bir mücadele bekliyorum.
1
En Çok Gol Olacak Yarı
2. Yarı
1,92
Güncel Oran
1.92
Hemen Oyna