Merih Önal - Nesine
Portekiz, özellikle grup maçlarında savunmada agresif ve hücumda risk alarak oynayarak adından söz ettirebileceğini düşünüyorum. Defansif olarak rakiplerine geçit vermedikçe ofansif olarak hücum çeşitliliğiyle birlikte skor bulmakta zorlanmayacaklarını düşünüyorum. Ronaldo'nun Manchester United birlikteliğinin sona ermesinden sonra bu Dünya Kupası'nda ekstra konsantrasyonla mücadele edeceğini tahmin ediyorum. İlk maçta iyi bir başlangıç yapacaklarını düşünüyorum. Maç sonucu 1 ve 1.5 üst cazip.
2
MS ve 1,5 Alt/Üst
1 ve Üst
1,47
Güncel Oran
1.32
Hemen Oyna
Erke Tümer - Nesine
Portekiz, turnuva öncesinde Ronaldo’nun vermiş olduğu röportajın sancıları ile uğraştı. Turnuva öncesinde oynadıkları hazırlık maçında Nijerya’yı 4-0 yenen Portekiz’de spekülasyonların merkezinde bulunan Bruno Fernandes’in ve Bernardo Silva’nın performansı tatmin ediciydi. Tariq Lamptey, Thomas Partey, Inaki Williams ve Ayew kardeşlerin taşıdığı Gana’da Mohammed Kudus’un bu turnuvada göstereceği performans büyük merak konusu. Son hazırlık maçlarını kazanan ve bu maçlarda en az iki gol atma başarısı göstermiş bu iki takımın mücadelesinde Portekiz’i bir adım daha önde görüyorum ve ilk yarı Portekiz galibiyetini sizlere öneriyorum.
2
1. Yarı Sonucu
1
1,66
Güncel Oran
1.54
Hemen Oyna
Emre Can Demirci - Nesine
Portekiz hazırlık sürecinde Ronaldo'nun röportajları nedeniyle saha dışındaki olaylarla gündeme gelmiş olsa da bu arenada bu gelişmelerden bence çok olumsuz etkilenecek bir ekip değil. Nitekim Manchester United'la sözleşmesi karşılıklı feshedilen Ronaldo'nun da artık bu defteri kapatıp yeniden sahaya odaklanması muhtemel. Kadro kalitesi itibariyle Avrupa şampiyonu oldukları 2016 yılından daha iyi noktada olduklarına inanıyorum. Gana, Afrika'nın en formda ekipleri arasında. Buraya hazırlık mücadelesinde İsviçre'yi yenerek geldiler. Inaki Williams, Kudus, Partey ve bu sezon Club Brugge'deki performansıyla dikkat çeken Sowah gibi oyunculara sahipler. Güçlü Portekiz'e karşı 90 dakika sonunda istedikleri sonucu almaları kolay değil ama mücadele içerisinde zaman zaman özellikle ileri uçta etkili olabilirler. Portekiz için handikap seçimlerini riskli buluyorum. Gana'nın bir golü değerlendirilebilir.
2
Deplasman 0,5 Alt/Üst
Üst
1,81
Güncel Oran
1.79
Hemen Oyna
Sarper Can Ayaz - Nesine
Portekiz’de bu turnuvada teknik direktör Fernando Santos’a büyük iş düşüyor. Kadro tercihleri ve Cristiano Ronaldo’nun performansı fazlasıyla belirleyici olacak. Hazırlık maçında Nijerya karşısında ise özellikle orta alandaki isimlerin oyunları dikkat çekti. Gana ise oynadığı futbolla, keskin inişleri ve çıkışları olan bir takım. Kadroda fiziksel güçleri yüksek oyuncu sayısı fazla. Bu karşılaşmada oyunun kontrolü Portekiz’de olacaktır. Gana ise kontrataklarla rakibine tehlike yaşatabilir. Her iki takımda skora eşlik edebilir.
2
Karşılıklı Gol
Var
2,07
Güncel Oran
1.98
Hemen Oyna
Ozan German - Nesine
Benim Dünya Kupası'ndaki favorim Portekiz. Sözleşmenin feshinin de gerçekleşmesiyle Ronaldo-Manchester Uniter krizi sonlandı. Artık tamamen sahaya konsantre olacaklar. Gana çok koşan bir takım. Ajax'ta sahneye çıkan Mohammed Kudüs, Arsenal'li Thomas Partey, Rennes'den Sulemana ve Ayew kardeşler ile etkili olacaklardır ama Portekiz bana göre turnuvanın en yetenekli kenar ve orta saha oyuncularına sahip. En azından ikinci yarıyı kazanırlar.
2
2. Yarı Sonucu
1
1,5
Güncel Oran
1.40
Hemen Oyna
Tansu Gürsel - Nesine
Portekiz’de kupa öncesi Cristiano Ronaldo’nun Manchester United’la yaşadığı sorunlar ve sonuç olarak gelen ayrılığı gündemi en çok meşgul eden olay oldu. Tüm bu yaşananların Ronaldo’nun motivasyonunu yükseltmesini bekliyorum. Önceki maçlarda kadroda görmeye alıştığımız Moutinho ve sakatlıktan dolayı turnuvada yer alamayan Jota dışında neredeyse tam kadro olduklarını söyleyebiliriz. Gana ise son dönemde inişli çıkışlı bir grafiğe sahip ve pek güven veren bir takım değil. Takımın başına kısa bir süre önce gelen Otto Addo ile de net bir çıkış yakalamadılar. Portekiz’in kalitesiyle devreyi önde kapamasını bekliyorum.
2
1. Yarı Sonucu
1
1,7
Güncel Oran
1.54
Hemen Oyna
Tolga Kaplan - Nesine
Portekiz'de şu anda en fazla soru işareti yaratan durum Cristiano Ronaldo. Takımın kupadaki durumundan çok Ronaldo'nun röportajı sonrası yaşananlar... Yaşanan bunca olaydan sonra takım içindeki atmosferi oldukça merak ediyorum. Bu maçla birlikte Portekiz'in saha içinde ne kadar kalabileceğini görme fırsatımız olacak. Portekiz, oldukça yaratıcı oyunculardan kurulu bir takım. Özellikle Rafael Leao'nun Milan'daki formunu devam ettirerek bu turnuvada öne çıkabilecek oyuncu olabileceğine inanıyorum. Portekiz'de her an skoru değiştirebilecek 4-5 oyuncunun varlığı da değerli. Gana ise Mohamed Kudüs ve Kamaldeen Sulemana gibi potansiyeli yüksek yıldız adaylarına sahip olduğu gibi, Inaki Williams gibi La Liga deneyimi olan bir santrforla da rakip stoperlerin başını ağrıtabilecek oyuncularla mücadele edecek.. Gana savunmada direncini koruyabildiği sürece kontralarla rakiplerinin canını yakabilir ki ben sürprizlere imza atabileceklerini düşünüyorum. Bu maçta Gana'nın da yardımıyla 2.5 gol barajı aşılabilir.
2
2,5 Alt/Üst
Üst
1,73
Güncel Oran
1.53
Hemen Oyna
Emre Çakır - Mackolik
Turnuva öncesi verdiği röportajla tüm sahne ışıklarını kendisine çeviren Cristiano Ronaldo için son meydan okuma diyebiliriz. Böyle krizlerin onu beslediği ve bundan çok iyi çıktığına şahit olmuştuk. Takımın Ronaldo dışında kalan parçaları da çok iyi seviyede. Manchester City'den formda Cancelo, Dias ve Bernardo Silva'nın yanı sıra Leao gibi yeni Ronaldo olabilecek potansiyelde bir oyuncusu mevcut. Turnuvanın doğrudan favorilerinden biri olduklarını düşünüyorum. Doğru kurgu ve gruplaşmama sağlanırsa Portekiz önemli işler yapabilir. Gana'nın kadrosu sürpriz yaratabilecek bir kadro. Lamptey, Salisu, Partey, Kudus ve Sulemana gibi farklı pozisyonlarda güçlü alternatiflere sahipler. Daha katı bir oyun ile oynamalarını rakiplerini kanat ortalarına zorlamalarını bekliyorum. Portekiz'in iki farklı kazanması sürpriz olmaz.
2
Handikaplı MS (0:1)
1
1,87
Güncel Oran
1.63
Hemen Oyna
İsmail Kahraman - Mackolik
Dünya futbolunun en büyük yıldızlarından Cristiano Ronaldo, son Dünya Kupası’na çıkıyor. Manchester United ile fırtınalı bir şekilde yollarını ayıran Ronaldo, kaliteli kadronun liderliği yapacak. İyi bir başlangıç yapacaklardır. Afrika'nın önemli takımı Gana ise iyi bir hazırlık dönemi geçirerek turnuvaya geldi. Kolay lokma olmayacaklardır. Portekiz zorlansa da kazanır ve mücadelede ne az iki gol olur.
2
MS ve 1,5 Alt/Üst
1 ve Üst
1,47
Güncel Oran
1.32
Hemen Oyna