İlk hedef Eldor Shomurodov

-
Galatasaray'ın Roma forması giyen forvet oyuncusu Eldor Shomurodov ile ilgilendiği iddia edildi.

Başkan Dursun Özbek'in sık sık dile getirdiği "Cumhuriyetimizin 100. yılında şampiyon olmalıyız" sloganıyla yeni sezon planlamasını yapan Galatasaray'ın yeni futbol aklı, kadroda önemli değişiklikler yapacak.

Orta sahayı komple değiştirmeyi düşünen, defansa da birer sağ bek ve stoper transfer etme kararı alan sarı kırmızılılar, forvet hattını da pas geçmeyecek.

Hücum hattında üç yabancısı bulunan Galatasaray, en az bir santrfor transferi daha yapacak.

Hürriyet'in haberine göre Roma'da forma giyen 26 yaşındaki Eldor Shomurodov'un peşine düşen sarı kırmızılı yönetim, Özbek golcü ve kulübüyle anlaştığı takdirde mevcut kadrosundaki forvetlerden biri veya ikisiyle yollarını ayıracak.

Mostafa Mohamed'in kadroda tutacak olan Galatasaray, 37 yaşındaki Bafetimbi Gomis ve 31 yaşındaki Mbaye Diagne'den en az birini göndermeye çalışıyor.

Artık kariyerlerinin son dönemlerini yaşayan iki futbolcu, yıllık toplam 4.1 milyon euro'ya ulaşan yüksek ücretleriyle de dikkat çekiyor.

Galatasaray'daki tüm futbol operasyonlarının başına getirilen Cenk Ergün, Transfer çalışmalarını bugünden itibaren İtalya'da devam edecek.

Ergün, burada Roma'nın Özbek santrforu Eldor Shomurodov ve Sassuolo'da forma giyen milli futbolcular Kaan Ayhan ile Mert Müldür'ün menajerleri ve kulüpleriyle görüşmeler yapacak.

Öncelikle Shomurodov'un transferini bitirmeyi amaçlayan Ergün, daha sonra Kaan ve Mert için girişimlerde bulunacak.

Piyasa değeri 8 milyon euro olan Shomurodov'u kiralık olarak renklerine katmayı planlayan sarı kırmızılılar, Kaan ve Mert konusundaki kararını Sassuolo yetkililerinin tavrına göre belirleyecek.

Kaynak: Hürriyet Yukarı