Van Aanholt: Gelecek yıl farklı olacak

-
Galatasaray'ın tecrübeli sol beki gelecek planlarını ve mevcut sezonu değerlendirdi.

Galatasaray'ın sezon başında transfer ettiği Patrick van Aanholt, takımının performansıyla ilgili özleştiride bulunurken takımının gelecek yıl kupalar kazanacağını belirtti.

Deneyimli sol bekin Fanatik'e verdiği röportajdan satır başları şöyle;

"Daha ağır antrenmanlar yapıyoruz"

"Futbolda iyi sonuç alınmadığında böyle şeyler olabiliyor. Bunlar alışık olduğumuz şeyler. Fakat karşılıklı bir anlaşma ile kontratın feshedildiğini biliyorum. Böyle bir şeyin olmasını açıkçası beklemiyorduk. Fakat futbolun gerçekleri... İki hocanın da tarzları başka. Fatih Terim'le farklı şekilde çalışıyorduk, Torrent'le farklı... Domenec Torrent geldiğinden beri daha ağır antrenmanlar yapıyoruz. Pozisyon alma çalışmaları yaptık. Fakat iki hocayı iyi-kötü olarak asla kıyaslayamam. İkisi de çok büyük ve çok iyi hocalar."

"Burada olmayı çok seviyorum"

"Ben Galatasaray'ın oyuncusuyum ve 3 yıllık kontratım var. Burada gerçekten mutluyum ve devam etmek istiyorum. Ama futbolda her zaman neler olabileceğini önceden bilemiyorsunuz. Benim isteğim ve planlarımın dışında da gelişen şeyler olabilir. Başkan değişimi, hoca değişimi gibi gelişmeler olabilir. Bunun sonucunda beni istemezlerse o zaman benim yapabileceğim bir şey olamaz. Fakat ben burada olmayı çok seviyorum. Her antrenmana ve maça kendimi tam anlamıyla odaklayarak giriyorum. Bütün kalbimle sahada mücadele ediyorum."

"Galatasaray yine kupalar kazanacak"

"Deplasmandaki Kasımpaşa maçı oldu bence. İlk yarıda çok fazla fırsat yakalamıştık. Ama maç sonunda sahadan beraberlikle ayrıldık. Bunun ardından birkaç maç üst üste berabere kaldık. Yine Trabzonspor deplasmanında da benzer durum gerçekleşti. O maçta da kazanma şansımız çok yüksekti fakat berabere kaldık. Artık 2 maçımız var ve bu sezon bitecek. Tatile çıktıktan sonra aynaya bakıp kendimizi sorgulamalıyız. Ve önümüzdeki sezon için daha güçlü bir şekilde geri gelmeliyiz. İnanıyorum ki gelecek yıl farklı olacak ve Galatasaray yine kupalar kazanacak."

 

Kaynak: AA Yukarı