Hayallere Dramatik Veda

- Bauchi
U17 Millilerimiz, Nijerya'da düzenlenen FIFA U17 Dünya Kupası çeyrek finalinde, Kolombiya'nın 90. dakika golüyle uzatmalara götürdüğü maçta penaltı atışları sonucu yıkılarak turnuvaya veda etti.

U17 Millilerimiz, Nijerya'da düzenlenen FIFA U17 Dünya Kupası çeyrek finalinde, Kolombiya'nın 90. dakika golüyle uzatmalara götürdüğü maçta penaltı atışları sonucu yıkılarak turnuvaya veda etti.

Bauchi şehrindeki Abubakar Tafawa Balewa Stadı'nda oynanan karşılaşmanın normal süresinde Teknik Direktör Abdullah Ercan yönetimindeki U17 Milli Takımımızın golünü 20. dakikada Muhammet Demir kaydederken, Kolombiya'nın golü 90. dakikada Ramos'tan geldi.

Normal süresi ve sonrasında oynanan 15'er dakikalık uzatmalarda 1-1 sona erince penaltı atışlarına geçildi.

Milli Takımımız adına Orhan Gülle, Gökay İravul ve Okan Alkan penaltı atışlarını gole çevirirken, Furkan Şeker penatlı atışını gol yapamadı. Kolombiya adına ise Arias, Morillo, Ramos, Catano ve Cuellar penaltı atışlarını gole çevirdi.

Çekiçler: "Penaltılarla kaybettiğimiz için üzgünüz"

Kolombiya maçından sonra U17 Milli Takımımız adına basın toplantısına katılan antrenör Metin Çekiçler; "İlk yarı oyuna hakim olan bizdik, golü de bulduk. Ancak ikinci yarı iyi mücadele edemedik. Son dakika da olsa golü yedik. Penaltılarla kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Kolombıya'yı tebrik ediyoruz" dedi.

Özgener: "Oyuncularımız ve teknik kadromuz ülkemizi mükemmel temsil etti"

Nijerya'daki U17 Dünya Kupası'nda çeyrek finalde penaltılarla Kolombiya'ya elenen 17 Yaş Altı Milli Takımımız'ın ülkemizi mükemmel bir biçimde temsil ettiğini söyleyen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, genç oyuncuların çeyrek finale kadar yükselerek bütün Türkiye'yi gururlandırdığını söyledi.

Başkan Özgener, "Takımımız şanssız bir şekilde penaltılarda kaybetti. Dünya Kupası'nda en iyi 8 takım arasına kaldıkları için tüm oyuncularımızı yürekten tebrik ediyorum. Tüm turnuva boyunca gösterdikleri mücadele, kattıkları renk tüm futbolseverleri fazlasıyla memnun etti" dedi.

   

Kaynak: T.F.F. Resmi Sitesi Yukarı