Aliağa Spor Kulübü Başkanı Timurhan'dan Açıklama

- İzmir
Aliağaspor Kulübü Başkanı Metin Timurhan, geçen sezon başında TFF 3. Lig'de bulunan futbol takımının, bu ligde yarışma hakkının Göztepe'ye satılmasına ilişkin olarak, önceki yönetim kurulunca kendilerine belge teslim edilmediğini belirtti.

Aliağaspor Kulübü Başkanı Metin Timurhan, geçen sezon başında TFF 3. Lig'de bulunan futbol takımının, bu ligde yarışma hakkının Göztepe'ye satılmasına ilişkin olarak, önceki yönetim kurulunca kendilerine belge teslim edilmediğini belirtti.

Timurhan, düzenlediği basın toplantısında, Aliağa halkının tepkisine yol açan futbol takımının satışı ile ilgili hukuki süreç başlattıklarını söyledi.

Timurhan, şöyle konuştu:

''Futbol takımının Göztepe AŞ'ye satışı ile ilgili hiçbir belge bize teslim edilmemiştir. Aliağa Sportif AŞ'nin satış süreci ile ilgili Aliağa Ticaret Odası'ndan aldığımız belgelere göre, şirketin hisse devirlerinin 50 bin lira bedelle yapıldığı anlaşılmaktadır. Bu komik bedelle yapılan satışın takdirini halkımıza bırakıyoruz. Bu konuyla ilgili yasal süreci başlatıyoruz.''

-BASKETBOLA PETKİM SPONSOR-

Beko Basketbol Ligi'nde yer alan takımın PETKİM sponsorluğunda ve antrenör Murat Aşkın ile yola devam edeceğini anlatan Timurhan şöyle konuştu:

''Çok zor bir dönemden geçen kulübümüz Belediye Başkanımız Sayın Ömer Turgut Oğuz'un desteği ile ayakta durmaya çalışmaktadır. Aynı zamanda sponsorluk anlaşmasında imza aşamasına geldiğimiz PETKİM AŞ'nin Genel Müdürü Sayın Kenan Yavuz'a da desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Basketbol takımımız yeni sezonda Murat Aşkın ve Sinan Aksoylar ikilisine emanet edilecektir. Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Kaan Üner'in yanı sıra Hazer Avcı ve Ceyhun Altay ile gelecek sezon için anlaştık.''

-ESKİ YÖNETİME ELEŞTİRİ-

Timurhan, eski yönetimin hatalı uygulamaları nedeniyle kulübün zarara uğradığını savunarak, şu bilgileri verdi:

''Eski basketbolcularımızdan Roberto Bergersen'e alacağı para ödenmemiştir. Bu nedenle kulübümüz FIBA tarafından da 133 bin dolar ödemeye mahkum edilmiştir. Bu miktar ödenmediği takdirde kulübümüze 100 bin Avro ceza kesileceği ve tüm transfer haklarımızın durdurulacağı resmi bir yazı ile bildirilmiştir. Eski yönetim bu konuda federasyon ve FIBA'dan gelen hiçbir yazıya itiraz etmemiş, haklarımızı savunmamıştır.

Ayrıca Fatih Solak, alacaklarının ödenmesi için kulübe ödeme emri göndermiş, fakat ne yazık ki yasal süreçte itiraz etmeyen eski yönetim, 135 bin lira alacağı olan basketbolcumuza bizi 180 bin lira ödemeye mahkum etmiştir. Bu nedenle kulübümüz haciz işlemine maruz kalmıştır.''

Olağanüstü kongre sonrası yeni yönetim kuruluna teslim edilmesi gereken tüm belge ve evrakların yasal süreçte teslim edilmediği için bu konu ile ilgili yasal işlemler başlatıldığını da belirten Timurhan,''Eski yöneticilerden kulüp saymanlığı yapmış, aynı zamanda kulübün muhasebe defterlerini tutan ve şu ana kadar resmi defterleri bizlere teslim etmeyen Özay İpek, kulübe 170 bin liralık haciz göndermiştir'' dedi.

Kaynak: AA Yukarı