MESSI BARCELONA'YA TEŞEKKÜR ETTİ

- Pekin
Arjantin Milli Takımı'yla 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanan yıldız futbolcu Lionel Messi, olimpiyatlara katılması için kendisine izin veren İspanyol ekibi FC Barcelona'ya teşekkür etti.

Arjantin Milli Takımı'yla 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanan yıldız futbolcu Lionel Messi, olimpiyatlara katılması için kendisine izin veren İspanyol ekibi FC Barcelona'ya teşekkür etti. 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'nda Arjantin, erkekler futbol müsabakalarının final maçında Afrika temsilcisi Nijerya'yı Angel Di Maria'nın golüyle 1-0 yenerek altın madalyaya ulaştı. Arjantin'in şampiyonluğunda pay sahibi olan isimlerin başında gelen yıldız futbolcu Lionel Messi, olimpiyatlara katılması konusunda kendisine izin veren kulübü Barcelona'ya teşekkür etti.

Messi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Barcelona'ya ve ayrıca teknik direktörüm Josep Guardiola'ya teşekkür etmek istiyorum. Bana destek verdiler. Ve ben şimdi onlarla Olimpiyat Şampiyonu olarak konuşuyorum" dedi. Messi, olimpiyatlar boyunca çok iyi arkadaşlıklar edindiğini ve çok güzel günler geçirdiğini de sözlerine ekledi. Barcelona Teknik Direktörü Josep Guardiola da, 1992 Barselona Olimpiyatları'nda İspanya'yla altın madalya kazanmıştı. Barcelona, olimpiyatlar başlamadan önce Messi'nin Pekin'e gidişine izin vermemiş ancak daha sonra kararı Messi'ye bırakmıştı.

  

Kaynak: MACKOLIK Yukarı