POLONYA'DAN BİR YILDIZ KAYIYOR

- Varşova
Haziran ayında düzenlenecek Euro 2008'de mücadele verecek olan Polonya Milli takımının tecrübeli defans oyuncusu Jacek Bak, turnuvadan sonra Milli takım kariyerine son vereceğini açıkladı.

Haziran ayında düzenlenecek Euro 2008'de mücadele verecek olan Polonya Milli takımının tecrübeli defans oyuncusu Jacek Bak, turnuvadan sonra Milli takım kariyerine son vereceğini açıkladı.

Austria Wien forması giyen defans oyuncusu yaptığı açıklamada, "Ne zaman bırakmanız gerektiğini çok iyi bilmelisiniz. 34 yaşındayım ve futbol maceramın sonlarına geliyorum. Ağustos ayında Rusya ile oynadığımız maçtan önce de Milli takımı bırakmayı düşünüyordum çünkü omurgamdan rahatsızlığım var. 2010 Dünya Kupası elemelerinde ülkeme yardımda bulunamayacağım" dedi.

Tarihinde ilk kez bir Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkı kazanan Polonya Milli takımının, Euro 2008 elemeleri A grubunda oynadığı 14 maçın 12'sinde görev alan Bak, 1993 yılından beri giydiği ve 2002 ile 2006 Dünya Kupaları'nda da görev aldığı Polonya Milli takım formasını toplamda 90 defa giyip 3 de gol atmıştı.

Daha önce Lens ve Lyon takımlarının da formasını giyen tecrübeli futbolcu, aynı zamanda Polonya Milli takım formasını tarihte en çok giyen 4. futbolcu konumunda bulunuyor.

Hazırlayan: ÖZGÜR İNCE