ZELLHOFER: PRESTİJ MAÇI OYNAYACAĞIZ

- İstanbul
Galatasaray'ın UEFA Kupası (H) Grubu'nda yarın karşılaşacağı Austria Wien takımının teknik direktörü Georg Zellhofer, Galatasaray karşılaşmasının kendileri için prestij niteliği taşıdığını söyledi.

Galatasaray'ın UEFA Kupası (H) Grubu'nda yarın karşılaşacağı Austria Wien takımının teknik direktörü Georg Zellhofer, Galatasaray karşılaşmasının kendileri için prestij niteliği taşıdığını söyledi. Zellhofer, Ali Sami Yen Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Galatasaray ile yapacakları karşılaşmanın asla bir formalite maçı olmadığını ifade ederek, ''Daha çok bir prestij maçı olarak nitelendirilmelidir. Her şeyden önce Avusturya futboluna karşı yerine getirmemiz gereken sorumluluklar var. Dolayısıyla biz yarın akşamki maçı ciddiye alıyoruz'' diye konuştu.

-''İLK 11'İ OLUŞTURMAKTA ZORLUK ÇEKİYORUM''- Zellhofer, takımında sürekli sakatlıkların yaşandığını belirterek, bu nedenle ilk 11'i oluşturmakta zorluk çektiğini dile getirdi. Kendileri için şanssızlıklarla ve zorluklarla dolu bir sezon geçirdiklerini belirten Zellhofer, ''Birçok sakatımız var. Bu sakatlıklar yıl boyunca da oldu. Örneğin bizim kadromuzda olup da yarın maçta oynayamayacak durumda olan 10 futbolcumuz var. Ne yazık ki takımı istediğim gibi oluşturmakta zorluk çekiyorum. İstediğim oyuncumu istediğim yerde oynatamamam bu sezon benim için çok zorluklara neden oldu'' dedi.

Zellhofer, grupta yarın oynanacak Panionios-Bordeaux maçında, Fransız takımının yedek futbolcularla sahaya çıkacak olmasıyla ilgili bir soru üzerine de şunları söyledi: ''Bence bunu doğal karşılamak lazım. Çünkü Bordeaux, Fransa Ligi'nde de mücadele etmek zorunda olan ve geniş bir kadroya sahip takım. Genç futbolcuları da çok yetenekli ve maçın kaderini etkileyebilecek oyuncular. Bu yüzden ben Bordeaux'nun yarınki maçı ciddiye alacağını düşünüyorum.'' Bu arada Avusturya takımı, yoğun trafik nedeniyle Ali Sami Yen Stadı'na geç geldi. Bu nedenle basın toplantısı ve antrenman yaklaşık 1 saat geç başladı.