ANKARAGÜCÜ FIFA'YA GİDİYOR

- Ankara
Ankaragücü, Kasımpaşa maçında elle atıldığını iddia ettikleri gol için FIFA'ya gidiyor.

Ankaragücü, Kasımpaşa maçında elle atıldığını iddia ettikleri gol için FIFA'ya gidiyor.

Geçen hafta Kasımpaşa ile oynanan Turkcell Süper Lig karşılaşmasının orta hakemi FIFA kokartlı hakem Selçuk Dereli ve yine FIFA kokartlı kıdemli yardımcı hakem Ekrem Kan'ı FIFA'ya şikayet edecek sarı-lacivertliler, maç görüntülerini de FIFA'ya gönderecek.

Ankaragücü Başkanvekili Serdar Özersin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok açık bir şekilde elle atılan golü geçerli sayan ''FIFA Top Class'' hakeminin bu unvanı hak etmediğini söyledi.

Hakemlerin, yurt dışında yönettikleri bir maçta daha da büyük hata yaparak Türkiye'yi sıkıntıya sokabileceklerini ifade eden Özersin, şunları söyledi:

''Çok açık şekilde elle atılan golü geçerli sayan hakemlerin dernek başkanı Selçuk Dereli, insanları şikayet için kapı kapı dolaşıyordu. Ankaragücü-Kasımpaşa maçı biteli yaklaşık 48 saat oldu, ancak kendisinden ne bir açıklama, ne de bir özür gelmedi. Bu işin peşini bırakmayacağız.''

Selçuk Dereli ve yardımcılarının, gözlemci Hasan Ceylan tarafından aldıkları notun da açıklanmasını isteyen Özersin, Konya maçında M. Fatih Gökçe, Kasımpaşa maçında da Selçuk Dereli'nin art niyetli maç idare etmelerinden dolayı 5 puan kaybettiklerini belirterek, ''Ancak bu hakemler kadar, bunları maçlarımıza veren MHK da kusurludur'' dedi.

Öte yandan, sarı-lacivertli taraftar dernekleri de karşılaşmanın hakemleri için suç duyurusunda bulunmak için harekete geçtiler.

Hakemleri ''Görevi suistimal''den savcılığa şikayet edeceklerini açıklayan taraftar dernekleri, dilekçelerini ileriki günlerde savcılığa vereceklerini belirttiler.