GÖZTEPE-ALİAĞA BELEDİYESPOR BİRLEŞMESİ ÇALIŞMALARI

- Aliağa
Aliağa Belediye Başkanı ve Aliağa Belediyespor Onursal Başkanı Tansu Kaya, Aliağa Belediyespor Kulübü Derneği ile Göztepe Spor Kulübü Derneği'nin birleştirilmesi çalışmalarını askıya aldıklarını bildirdi.

Aliağa Belediye Başkanı ve Aliağa Belediyespor Onursal Başkanı Tansu Kaya, Aliağa Belediyespor Kulübü Derneği ile Göztepe Spor Kulübü Derneği'nin birleştirilmesi çalışmalarını askıya aldıklarını bildirdi.

Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Göztepe ile birleşme çalışmalarında ''büyük bir fedakarlık yaptıklarını, ancak İzmir kamuoyu ve Göztepe camiası tarafından kabul görmediklerini'' belirtti.

Tansu Kaya, ''hiçbir menfaat ve çıkar ilişkisi gütmeden sadece Aliağa ile Göztepe'nin birleşmesinden doğacak olan sinerjinin İzmir'e ve Aliağa'ya büyük heyecanlar yaşatması için yola çıktıklarını'' kaydetti.

İzmir'in Turkcell Süper Lig'de temsil edilen bir takımı bulunmadığını anımsatan Tansu Kaya, şöyle dedi:

''Türkiye'de büyük şehirler en az bir takımla, hatta bazıları 2-3 takımla temsil ediliyor. Birleşmeyi hedeflerken İzmir kamuoyunun dikkatini bu konuya çekmek ve desteğini alabilmek için yaptık. İzmir'in o kadar sanayisi, işadamı, o kadar belediyesi varken, Göztepe gibi efsane bir takıma sahip çıkmak 60 kilometre mesafedeki bir ilçe belediyesine düştü. Biz burada hakikaten karşılıksız ve hiçbir menfaat beklentisi olmadan, bu işin içine girmeyi düşündük. Bunu sonuna kadar da devam ettirmek istedik. İzmir futbolunun içine düştüğü bu duruma sebep olan 'desteklememe ve katkı koymama gerçeğini' maalesef bir kez daha yaşayarak gördük.''

Kaya, birleşme konusundaki çalışmaların ''siyasi bir zemine çekilme endişesi taşıdığını, buna da üzüldüğünü'' söyledi.

Göztepe'yi Aliağa Belediyespor'un gücü ile birleştirip daha iyiye, daha güzele götürmeye, hem İzmir'in hem de Aliağa'nın adını daha iyi yerlerde duyurmaya çalıştıklarını ifade eden Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bizim yaptığımız, Aliağa Belediyespor Derneği ile Göztepe Spor Kulübü Derneği'nin gelecekte birleştirilmesiyle ilgili ilk adımın atılmasıydı. Bu konuda daha herhangi atılmış fiili bir adım yok. Sadece yapılan genel kurulda Göztepe Spor Kulübü Derneği'nin yönetimine Aliağa'dan arkadaşlarımızın girmesi oldu. Fakat bu işin siyasi bir yorumlara alet edilmiş olması ve gelecekte de bunun konuşulacak olması bizi yapmak istediğimiz ve gerçekleştirmek istediğimiz amaçtan saptıracak gibi görünüyor. Bugüne kadar siyaseti spora alet etmedim. Biz bu yolda ilk adımı atan kişi olduk. Bu yolda kapımız her zaman açıktır.''