Dorukhan Toköz: Beşiktaş'la ilgili kötü konuşmam

-
Dorukhan Toköz eski takımı Beşiktaş'taki günlerine değinirken, Trabzonspor'la Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacaklarına inandığını ifade etti.

Trabzonspor'un şampiyonluğunda pay sahibi isimlerden Dorukhan Toköz, eski takımı Beşiktaş hakkında olumsuz bir ifadeyi hiçbir zaman kullanmayacağını söyledi.

Süper Lig'de 2020-21 sezonunda Beşiktaş'la, 2021-22 sezonunda da Trabzonspor'la şampiyonluk elde eden Dorukhan, Sabah'a verdiği röportajda siyah-beyazlı ekipteki günlerine değinirken şunları dile getirdi:

"Ben kapalı kalmasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Beşiktaş camiası hakkında hiçbir zaman kötü bir şey söylemedim ve bu benim haddime değildir. Orada çok güzel günler geçirdim. Sakatlık yaşadım ve zor zamanlar da oldu ama sağ olsun herkes yanımda durdu. Hepsinden Allah razı olsun. Asla kötü açıklamalar yapmam. Ben ekmeğini yediğim hiçbir kulüp hakkında kötü konuşmam. Bazen benim ağzımdan çıkmış gibi şeyler söyleniyor. Bunlar kesinlikle doğru değil. Eskişehir'de doğdum, büyüdüm ve oradan Beşiktaş'a geldim. Şimdi Trabzon'dayım. Belki bir gün başka kulübe giderim. O zaman Trabzonspor Kulübü hakkında bir karşılaştırma yapmam."

26 yaşındaki futbolcu, Trabzonspor'la Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacaklarına inandığını ifade ederken "Şampiyonlar Ligi serüveni hakkında "Bence çok başarılı oluruz. Zor ve sıkışık bir takvim olacak. Kolay değil ama kesinlikle başarılı olacağımızı düşünüyorum." şeklinde konuştu.

"Uğurcan gitmek istiyor"

Takımın yıldız file bekçisi Uğurcan Çakır'la ilgili transfer söylentilerine de değinen Dorukhan, "Uğurcan benim çok iyi dostumdur. Çok küçük yaşlardan beri arkadaşız. Ben onu dünyanın en iyi kulüplerinde izlemek isterim. Avrupa'nın en büyük kalecilerinden biri olacağını daha ilk tanıştığımız gün idmandan sonra söylemiştim. Uğurcan gitmek istiyor ve bence bunu hak ediyor. Trabzonspor'da şampiyonluk yaşadı, bu takım için çok fedakârlık yaptı. Artık misyonunu devam ettirmesi gerekiyor, tabii ki bu benim düşüncem." açıklamasını yaptı.

"Kontratım bitene kadar buradayım"

Dorukhan Toköz, bordo-mavili takımda kalma arzusunu ise "Trabzonspor ile 3 sezon daha kontratım var. Avrupa'dan ilgilenen takımlar olabilir. Ama Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız inşallah. Ben onu bekliyorum." sözleriyle ifade etti.

Kaynak: AA Yukarı