Spor yazarlarından Galatasaray yorumları

-
Sarı-kırmızılı ekibin Adana Demirspor'u mağlup ettiği maça dair öne çıkan değerlendirmeler...

Galatasaray, Süper Lig'in 37. haftasında konuk ettiği Adana Demirspor'u 3-2 mağlup etti.

Spor yazarlarının sarı-kırmızılı takımın sezonun son iç saha maçında ortaya koyduğu performansa dair dikkat çeken yorumlarını derledik.

Mehmet Demirkol - Fanatik

İlk 70 dakika savunma üçgenleri iyi kurulmuş, rakibe rahat pas imkanı vermeyen bir düzen vardı. Van Aanholt-Kerem ikilisinin koridor paylaşımları son derece iyiydi. Hiç kuşkusuz iyi olduğunda Hollandalı Kerem'i çok daha iyi bir oyuncu yapıyor. Ancak bunun için gereklilikler var. Dünküne benzer bir orta saha merkezi performansı mesela. Pulgar - Berkan -Halil üçlüsü genişleyip daralmaları çok iyi yaptılar ve Demirspor'u iyi karşıladılar. Ancak bundan daha önemlisi hücum genişliğini doğru paslarla sağlamaları oldu. Böyle olunca herkes bu merkeze eklemlenebiliyor ve daha kısa metrajda daha iyi işler yapabiliyorlar.

Uğur Meleke - Hürriyet

Galatasaray da önümüzdeki yaz, elbette ülke futbolu standartları çerçevesinde, elbette Süper Lig ayarlarında kendi "Robbery"sini yakalıyor olabilir. Zira sarı kırmızılıların elindeki en değerli oyuncu Kerem'in yanına, diğer kanada, bir başka büyük potansiyel Yunus Akgün geliyor. Biri sağda biri solda, ikisi de zeki, ikisi de çabuk, ikisi de golcü iki kanat oyuncusu üzerine pekala Galatasaray yeni sezon planlarını kurabilir. Hatta gelecek 5 yılın planlarını üstüne kurabileceğiniz türden bir ikili olma potansiyeli var bu iki adamın.

IFrame

Bülent Timurlenk - Sabah

Yunus Akgün, Adana'daki maçın kahramanıydı, dün de attığı golden sonra "sevinmiyorum" jestini Kerem'in 'gol sevincine' bağlamak lazım. Sezonu genç Kerem'in üzerine yıkan Galatasaray, dün onun attığı golden sonra klasik gol sevincini yaşayamayacak kadar yorgun ve tatsız olduğunu görmüştür. Yunus ve Kerem bu can kırıklıklarının ardından gelecek sezon birlikte forma giyecekler...

Levent Tüzemen - Fotomaç

G.Saray'ın sağ tarafında Yunus oynasaydı, ciddi fark yaratırdı. Yunus'un muadili Barış Alper Yılmaz hâlâ golü olmadan kulübedeki locasından maç izlemeye devam ediyor. Babel sadece Torrent'in torpili ile oynuyor.
Hücuma katkı bile vermiyor. Halil iyi niyetli, çalışıyor, top kazanıyor, dikine gidiyor ama final vuruşlarına gelince tıkanıp kalıyor. 'Uçak gibi uçuyor' denilen Boey, orta yapmasını bile bilmiyor.

Osman Şenher - Milliyet

Gomis'i eleştiriyoruz. Evet ağırlaşmış. Bunu da kabul ediyoruz. Fakat topa vurmasını çok iyi beceriyor. İlk defa geldi geleli bu kadar olumlu gol pasları aldı. O da kalitesini gösterdi. Babel, kendini yırtıyor. Ne kadar doğru bilmiyorum, önümüzdeki sezon da kalmak istiyormuş. Dün gece de iyi futbol oynadı, faydalı oldu. Ama Galatasaray'ın yeni başkanı ve yönetimi inşallah Babel'in sözleşmesini uzatmaz.

Kaynak: AA Yukarı