Mostafa Mohamed: 'Ayrılmak gibi bir düşüncem yok'

-
Galatasaray'ın Mısırlı golcüsünden önemli açıklamalar...

Galatasaray'ın golcü oyuncusu Mostafa Mohamed, transfer gündemi ve sarı-kırmızılı ekipteki günleriyle ilgili merak edilen sorulara yanıt verdi. 

Fotomaç'a konuşan 24 yaşındaki oyuncu Galatasaray'a transferinde Fatih Terim'in önemli rol oynadığını anlatırken, "Fatih Terim benim için gerçek bir efsane ve imparator. Ondan çok şey öğrendim, aramız da çok iyiydi. Ayrılmasına çok üzüldüm. Onunla uzun yıllar devam etmek isterdim ama olmadı." dedi.

"Galatasaray'dan önce Fenerbahçe ile görüştüm"

Sarı-kırmızılı ekibe transferinden önce Fenerbahçe'nin gündeminde olduğunu da anlatan Mohamed, şöyle devam etti: "8 ay kadar önce Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu beni aramıştı. O zaman Zamalek beni bırakmak istemedi. Afrika Kupası da vardı. Gelişme de olmadı. Emre Belözoğlu ile Galatasaray'a geldikten sonra hiç görüşmedim." 

"Şans bulamadığım için ayrılmak istedim"

Sezon başında son günde suya düşen Bordeaux'ya transferini de değerlendiren Mohamed, "Ayrılmayı şans bulamadığım için istemiştim. Her zaman oymak istiyorum. Yedekte kalmayı sevmiyorum. Başka yer ve yeni bir başlangıç için tercih ettim ancak transfer gerçekleşmedi. Sorun benden değil, kulüpler arası sıkıntıdan kaynaklandı. Üzüldüm ama dönünce unuttum." diye konuştu. 

"Bir yere gitmek gibi bir düşüncem yok"

Mohamed, Galatasaray'da mutlu olduğunu da anlatırken, "Taraftar mutluysa ben de mutluyum. Galatasaray'da çok mutluyum, bir yere gitmek gibi bir düşüncem yok. Galatasaray'a çok büyük bir kulüp olduğu için geldim." dedi. 

"Fenerbahçe'ye attığım golün önemini sonra anladım"

Mısırlı oyuncu, Galatasaray'daki en mutlu anıyla ilgili sorulan soruya ise şöyle yanıt verdi: "Kadıköy'de Fenerbahçe derbisinde attığım golün önemini o an anlayamadım. Golü atana kadar önemini gerçekten hissetmedim. Ne kadar kıymetli gol olduğumu attıktan sonra anladım. Seyircisiz maçta hiç anlam verememiştim. Ama şimdi anlatırken bile o heyecanı adeta yeniden yaşıyor gibiyim. En mutlu olduğum çok anım var ama Fenerbahçe maçında attığım gol anlamını kavrayamama rağmen en mutlu anlarımdan birisi." 

Kaynak: MACKOLIK Yukarı