Galtier'den taraftara tarihi tepki

-
Ligue 1 ekibi Nice'in teknik direktörü Christophe Galtier, uçak kazasında hayatını kaybeden Nantes'ın eski futbolcusu Emiliano Sala hakkında çirkin tezahüratta bulunan taraftara tepki gösterdi.

Geçtiğimiz hafta Coupe de France (Fransa Kupası) finalinde Nantes'a yenilen Nice, Ligue 1 maçında St. Etienne'i ağırladı. 

Nice müsabakayı 4-2'lik skorla kazanırken, ev sahibi ekibinde bazı taraftarların uçak kazasında yaşamını yitiren Nantes'ın eski futbolcusu Emiliano Sala'yı hedef alması galibiyetin önüne geçti.

Maçın ardından basın toplantısında konuya değinen Nice Teknik Direktörü Christophe Galtier duyduklarından ötürü büyük hayal kırıklığı yaşadını söyledi. 

Galtier, "Duyduklarımı tarif edebilecek kelimeleri bulamıyorum. Maçın ardından soyunma odasında galibiyet yerine oyuncuların sahada neler duydukları konuşuldu. Oyuncularım ve ekibim adına Emiliano Sala'nın ailesinden ve Nantes kulübünden özür diliyorum.  Stadyumlarda birçok şey duyarsınız. Ancak bu çirkin tezahüratta bulunan insanlar... Sayıları çok fazla olmasa da üç-beş kişi de değillerdi. Seslerini duyurdular.   Bu söyleyeceklerimden hoşnut olmazlarsa antrenmana gelsinler. Orada yüzlerine karşı da söylerim. Stadyumlar için genelde toplumun yansımasıdır deriz. Eğer toplumumuz buysa, bokun içindeyiz demektir" dedi.

"Ölülere küfür edeceklerse hiç gelmesinler"

Maçın kadın hakemi Stephanie Frappart'a küfür edildiğini söyleyen Galtier, "Duyduklarımız kabul edilebilir şeyler değildi. Oyuncularımıza laf attılar. Maçın hakemi Bayan (Stephanie) Frappart'a da hakaret ettiler. Finali kaybetmemizin nedeni hakem değildi. Kendimiz kaybettik. Tüm bunların arasında trajik bir kazada hayatını kaybeden birinin neden hedef alındığını anlamıyorum. Gerçekten söyleyecek söz bulamıyorum. Bu kişiler evlerinde kalsınlar. Maçta bunları duymak istemiyoruz. Sahaya şişe atmak, ölülere küfür etmek için geleceklerse hiç gelmesinler. Biz onlar olmadan da kazanırız" ifadelerini kullandı.