Spor yazarlarından Milli Takım yorumları

-
A Milli Takımımızın İtalya'ya 3-2 mağlup olduğu maça dair öne çıkan değerlendirmeler...

2022 FIFA Dünya Kupası umutlarını yitiren A Milli Futbol Takımı, özel maçta Konya'da ağırladığı İtalya'ya 3-2'lik skorla boyun eğdi. 

Spor yazarlarının A Milli Takımı'nın bu maçtaki performansına dair dikkat çeken yorumlarına göz atıyoruz...

Mehmet Demirkol - Fanatik

"Oyuncular değişti ama oyunun çok değiştiğini söylemek mümkün değil. Merkezi, biri Hakan Çalhanoğlu olan 2 oyuncuyla tutmaya çalışmak sorun yaratıyor. Rakibi karşılarken Cengiz ve Kerem'in içe dönmesi ve orta sahayı 4'lemesi gerekiyor. Kanatlar da savunma hattına geçmeli..."

Uğur Meleke - Hürriyet

"...Kuzey Makedonya'nın İtalya A takımını mağlup ettiği ortamda, biz tamamı yedeklerden oluşan İtalya B Takımı'na karşı dağınık bir görüntü verdik. Mesele üçlü savunma ya da dörtlü savunma değil. Bizim bu futbolcu kadromuz daha iyisini yapabilecek kudrette... Teşhisi erken koymak gerek: Bu milli takım elbisesi, bu Stefan Kuntz'a iki beden bol bence."

Bilal Meşe - Milliyet

"Dünyayı kaçırdık (!) Haziranda, UEFA Uluslar Ligi'nde mücadele ettikten sonra, 2024 Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri'nde kantara çıkacağız, bir başka hedefe yoğunlaşacağız. Güneş hocamızın bıraktığı yerden bayrağı teslim alan Kuntz'u 'umut' diye getirdik, hayal kırıklığı yaşadık..."

Ahmet Çakar - Sabah

"Bu ülke 2002'den beri bir Dünya Kupası görmedi. Üstelik futbolun bu kadar sevildiği, bu kadar paranın harcandığı bir ülkeyken? Şimdi soru; Kuntz'la devam edilecek mi? Bence edilmemeli. İyi çocuk, hoş çocuk olabilir ama Türk Milli Takımı'nın teknik direktörü olmak için birçok şeyi eksik. Özellikle Portekiz'de kaybettiğimiz maçta kadro tercihi başta olmak üzere yanlışları çoktu..."

Gürcan Bilgiç - Fotomaç

"Arkadaş (Kuntz) Portekiz finaline üçlü (aslında beşli) savunma ile çıktı. Elendik ama iyi oynadığını iddia etti. Orta sahayı dirençli oyunculardan da kurmadı. Burak'ın kaçırdığı penaltının arkasına saklandılar hep birlikte ve İtalya maçına geldik. Arkadaş (Kuntz) yine sistemini değiştirmedi. Bir gün önce 'Oyuncular seviyor' dedi. Seviyorlar ama yapamıyorlar, bunu fark edemedi..."

Kaynak: MACKOLIK Yukarı