Rıza Çalımbay: Kuntz'u sevmeyen yoktu

-
Çalımbay, aynı zamanda eski takım arkadaşı olan Milli Takım hocası Stefan Kuntz'u değerlendirdi.

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay Stefan Kuntz'un mükemmel bir profesyonel olduğunu belirtti.

Sabah Gazetesine röportaj veren deneyimli teknik adamın açıklamalarından satır başları şöyle;

"Kuntz çok iyi bir insan ve mükemmel bir profesyonel. Onu bizim takımda sevmeyen yoktu. Geldiği ilk gün aradım, Hamit'le de (Altıntop) konuştum. 'Yapabileceğimiz bir şey var mı? Bir yardıma ihtiyaç olursa biz buradayız' diye. Ama Milli Takım çok ayrı bir yer ayrı bir duygu. Baktığınız zaman, yabancı antrenörlerle başarı gösterememişiz. Yaşadığımız başarılarda Fatih (Terim) hoca, Şenol (Güneş) hoca, Mustafa (Denizli) hoca var? Milli Takım'ın havası bambaşka. O bayrağı görmenin duygusu bir başka. Tüylerin diken diken olacak. Titreyeceksin. Bir an önce maç başlasın diye yerinde duramayacaksın. Kuntz veya yabancı başka biri o bayraktan bizim gibi etkilenmez."

"Abdullah Avcı en doğrusunu yaptı"

"Abdullah Avcı'nın rekora koşması normal. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve hatta biz Avrupa kupalarına gittik. Hem lig hem Avrupa'da aynı anda mücadele ettik. Abdullah hoca Roma'ya elendi elinde lig kaldı. Trabzonspor, bu avantajı kullandı. Maddi olarak durumları da iyi. Güzel transferler yaptılar. Her takımın en iyi oyuncusunu aldılar. Alanya'nın, Gençlerbirliği'nin en iyi isimlerini transfer ettiler. Fenerbahçe'nin alamadığı Edin Visca'yı kadrolarına kattılar. Gol atıyor, asist yapıyor. Abdullah Avcı en doğrusunu yaptı. Herkesin alternatifi bir tane değil, iki tane. Taraftarla birlikte mükemmel bir hava yakaladılar. Benim dönemimde Trabzon'da transfer istiyoruz yok, bir tane Novak'ı alabildik. Dediler bu kim? Sonra Fenerbahçe'ye gitti."

"Mesut hırs yapan bir oyuncu değil"

"Mesut buraya, ortama, oynanan futbola alışamadı. Mesut öyle mücadele eden, top kapmak için hırs yapan bir oyuncu değil. Teknik, klas oynayan bir futbolcu. Koşmayınca burada oynayamazsın. Yıldız oyuncu iyi profesyonelse idare etmene gerek yok. Zaten yıldızsa donanımlıdır, çıkar işini yapar. Eto'o ile çalıştık. Çok iyi profesyonel hiç sorun yok ama sonra bize Nasri geldi. Baktığınız zaman o da üst düzey ama kişiliği ile bizi çok yordu. Mesela tercümana, "Ben toplantıya istersem gelirim" diyormuş. Bunu bana diyemezsin."

Kaynak: AA Yukarı