Burak Yılmaz, Milli Takım'ı bıraktı

-
36 yaşındaki golcü futbolcu, Milli Takım kariyerini noktaladığını açıkladı.

Burak Yılmaz, Portekiz ile oynanan 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turu yarı final maçının ardından Milli Takım'ı bıraktığını açıkladı. 

Ay-yıldızlı ekibin rakibine 3-1 mağlup olduğu maçta bir gol atan ve bir penaltı atışından yararlanamayan deneyimli golcü büyük üzüntü yaşadığını belirtirken, "Portekiz çok iyi başladı. Sonradan kendimize güvenmeye başladık. O olunca gol de geldi, penaltıyı atsam 2-2 olacaktı. Atamadım... Nasıl atamadım, hala şok içindeyim. Ülkemizi üzdük. Kusura bakmasınlar. Çok üzgünüm. Bu benim son Dünya Kupası şansımdı. Bugün itibarıyla bu da bitmiş oldu." dedi.

Penaltı atışını kaçıracağını hiç düşünmediğini de belirten Burak, şöyle devam etti: "Penaltı olunca kesin gol dedim. Ondan sonrasını düşünmeye başladım. Kaçırmayı hiç düşünmediğim için hayal kırıklığı yaşadım. Özür dilerim. Bu penaltıyı, ömrüm boyunca her gece atacağım belki de uyumadan, rüyamda... Bu maçı tamamen penaltıya bağlamak lazım. Üçlü savunmaya, dörtlü savunmaya değil." 

"Benden bu kadar"

36 yaşındaki oyuncu, Milli Takım'ı bırakma kararını ise şu sözlerle duyurdu: "Böyle bir maçtan sonra bırakmak istemezdim ama bunun doğru olduğunu düşünmüyorum. Hocalarıma teşekkür ederim. Benden bu kadar... Bırakma kararım duygusal değil. Mantıken veriyorum bu kararı. Ekstrem, inanılmaz durumlar olursa o zaman yardımcı olurum. Ülkemiz, genç arkadaşlarımız açısından artık bir bayrak değişimi olması gerekiyor. Yeni jenerasyon, yeni yapılanma... Doğru olan bu. Kararım bir sitem sonucu değil, penaltıyla da ilgili değil. Kardeşlerimizin bundan sonra gereğini yapacağını düşünüyorum." 

Kaynak: MACKOLIK Yukarı