Spor yazarlarından derbi yorumları

-
Trabzonspor'un Galatasaray'ı geriden gelerek mağlup ettiği müsabakaya dair öne çıkan değerlendirmeler...

Süper Lig'in 23. haftasında Trabzonspor deplasmanda Galatasaray'ı 2-1 mağlup etti.

Spor yazarlarının derbiye dair dikkat çeken yorumlarını derledik.

Mehmet Demirkol - Fanatik

Avcı'nın beklemesinin 2 temel nedeni olabilir. 1- Galatasaray nasıl olsa yorulur (Öyle de oldu) 2- Arkada geniş boşluklardan yararlanırız (Bu olmadı). 2. yarıda Ahmetcan ve Siopis'in girişi oyunu büyük ölçüde değiştirdi. Peres merkeze yaklaştı. Büyük bir hücum kalabalığı yarattılar. Galatasaray'ın 75 gibi baskıyı kırabilmesi önemliydi. Ama yetmedi. Çünkü bir gerçek var. Oyuncu değişiklikleri bu aşamada oyun ezberini kolay kaybettiriyor. Bu sebeple ve yorgunluğun da etkisiyle 2 büyük hata oldu. Bakesetas ve Visca gibi iki MVP devreye girdi ve işi bitirdiler. Tabii Uğurcan'ı da unutmamak lazım. Kalesindeki gol beklentisinin sadece yarısını yiyen bir dev.IFrame

Güntekin Onay - Hürriyet

Trabzonspor kalecisi Uğurcan yaptığı 3 müthiş kurtarışla bordo mavililerin maçı kazanmasında başrol oyuncusu oldu. Onun dışında Siopis orta alanda kazandığı toplar ile oyunun Trabzon lehine değişmesini sağlayan isimdi. Yüksek tempoda bir Premier Lig maçı tadında bir 90 dakika izledik. Trabzonspor bu galibiyetle hedefe doğru dev bir adım atarken Galatasaray için krizin daha da derinleştiği bir sonuç oldu. Torrent için düşündürücü olan, geldikten sonra 3 maçı da öne geçtiği halde kaybetmesi.

Ömer Üründül - Sabah

Teknik direktör Torrent baskıyı kırmak için top tutsunlar diye Babel ve Feghouli hamlelerini yaptı. Fakat futbol her zaman söylediğim gibi ilginç bir oyun. Son dakikalarda iki basit hata ve oyunun genelinde düşük performans sergileyen Bakasetas ile Visca öylesine mükemmel iki vuruş yaptı ki maçı bir anda lehlerine çevirdiler. Galatasaray da iyi mücadele ettiği maçta makus talihini yenememiş oldu.

Levent Tüzemen - Fotomaç

Domenec'in aslında Cicaldau'nun yerine Berkan'ı oyundan alması gerekirdi. Cicaldau çok koşuyor, iyi top kullanıyordu. O Berkan, Bakasetas'ın attığı golde yine pozisyona hamle yapmakta geç kaldı. Taylan-Berkan ikilisi Galatasaray tarihinin orta alandaki en verimsiz ve en kötü futbolcuları. Bu ikilinin kalitesi yok, oyun aklı hiç yok. Sadece Türk oyuncu oynatma kuralından dolayı forma buluyorlar ve Galatasaray'a yazık oluyor. Galatasaray haketmediği bir yenilgi yaşadı. Trabzon'a 3 puanı ise kalesinde yaptığı kurtarışlarla devleşen Uğurcan kazandırdı.

İskender Günen - Sabah

İlk yarıyı Trabzonspor adına büyük bir hayal kırıklığı olarak değerlendirmek gerekiyor. İkinci yarıda ise yapılan oyuncu değişiklerinden sonra rakip alanda daha fazla topla oynamaya çalışan bir takım izledik. Cornelius ve Ahmetcan Kaplan ile yararlanılamayan iki gol fırsatından sonra ise Bakasetas ile gelen beraberlik golünü gördük. Ve Visca'nın kaliteli vuruşu ile gelen üç puan...

Kaynak: MACKOLIK Yukarı