Spor yazarlarından Galatasaray yorumları

-
Domenec Torrent yönetiminde ikinci kez sahaya çıkan sarı-kırmızılı ekip, yine sahadan yenilgiyle ayrıldı. İşte Galatasaray'ın performansına dair öne çıkan değerlendirmeler...

Galatasaray, Süper Lig'in 22. haftasında sahasında Hatayspor'a 3-1 yenilerek kötü gidişata son veremedi.

Spor yazarlarının sarı-kırmızılı ekibin bu maçtaki performansına dair dikkat çeken yorumlarını derledik.

Güntekin Onay - Hürriyet

Galatasaray'da kötü gidişat tüm hızıyla devam ediyor ve fikstürde bundan sonraki maçlar daha da zor. Hafta sonu Trabzonspor karşılaşması var. Sarı kırmızılılar, lidere de kaybettiği takdirde içinden çıkması çok zor bir depresyonla yüzleşmek durumunda kalır. Domenec Torrent ve ekibi de takımı bu bunalımdan çıkartacak deneyime sahip değil.

Bülent Timurlenk - Sabah

Takımın yaş ortalamasını düşürmek, kalite dengesini korumak için seçimden sonra 30 milyon euro harcamadan Luis Campos'u İstanbul'a çağırabilirdiniz, güzel havada gömlekle izlerdi bir maçı... Avrupa futbolunun en önemli futbol akıllarından biri dün Galatasaray'ı buz gibi havada izlerken bilmediği bir türkü çalıyordu belki de kulaklarında: "Neden geldim İstanbul'a..."

Levent Tüzemen - Fotomaç

Gençleştirme popülizmi ile kurulan Galatasaray kadrosunun fiyasko hale geldiğini izlemeye devam ediyoruz. Kadro mühendisliği konusunda yaşanan fiyaskoyu sadece Fatih Terim'e yüklemek ve yönetimi dışarıda tutmak haksızlık olur. Çünkü yönetimin desteğiyle bu oyuncular alındı. Bu takım nokta transfer yapılmaz ise kaybetmeye devam eder. Yönetimin ekonomik gücünün olmadığını biliyorum. Eğer imkân varsa kiraya verilen kaleci Okan Kocuk, Yunus Akgün ve Emre Akbaba geri alınsın. 

Osman Şenher - Milliyet

Kasımpaşa eski Galatasaray olmuş; Galatasaray da küme düşmemeye oynayan bir takım hüviyetine bürünmüş. Bakın, bu takım Fatih Terim'i yedi. İspanyol hocanın da ömrü uzun olmaz. Çünkü ne defansı, ne orta sahası, ne forveti maçı koparacak kalitede değil. Hele orta saha evlere şenlik. Berkan ile Taylan oynuyor, bu çocukları eleştiriyoruz

Deniz Çoban - Fanatik

Dün akşam oynanan maçın hakemi bir pozisyon dışında kritik bir durumla karşılaşmadı. Onun için kolay maç oldu. Bazı faul ve kart hataları yaptı. Maçta karşılaştığı tek kritik an bir penaltı beklentisiydi. 70'te soldan ceza sahasına giren Emre Kılınç'ın karşısına çıkan Travnik; risk alarak, kolunu başının gerisinde genişleterek, kayarak bir müdahalede bulundu. Emre'nin oynadığı top, Travnik'in ayağından sekerek vücudundan dışarı doğru genişlettiği koluna temas etti. Bu net bir penaltıydı. Hakemin penaltı kararı vermesi gerekirdi ancak oyunu devam ettirdi. Bu pozisyon dışında da maçta bazı cılız penaltı beklentileri oldu. O pozisyonlarda hakemin devam kararları doğruydu.

Kaynak: AA Yukarı