Spor yazarlarından Beşiktaş yorumları

-
Siyah-beyazlı ekibin Karagümrük deplasmanında kazandığı maça dair öne çıkan değerlendirmeler...

Beşiktaş, Süper Lig'in 22. haftasında Fatih Karagümrük'e konuk oldu. Siyah-beyazlılar mücadeleyi Batshuayi'nin attığı penaltı golüyle 1-0 kazanmayı başardı.

Spor yazarlarının siyah-beyazlı ekibin bu maçtaki performansına dair dikkat çeken yorumlarını derledik.

Cem Dizdar - Fanatik

Beşiktaş açısından önemli bir eksik açıkça göze battı! Bir parça tempo süratle yorgunluğa yol açıyor. Bu da Önder Karaveli öncesi antrenman programına dair ciddi soruları beraberinde getirmeli sanırım.

Güntekin Onay - Hürriyet

Beşiktaş'ın sezondaki kötü maçlarından biriydi. Basit top kayıpları, pas hataları ve düşük tempo siyah beyazlıların oyununu olumsuz etkiledi. Bu kadar durağan, hareketsiz ve statik futbol böylesine kaliteli oyunculardan kurulu bir takıma yakışmıyor.

Bilal Meşe - Milliyet

Eğri oturacağız, doğruyu söyleyeceğiz, elbette kazanmak önemli, buna gıkımız çıkmaz.Gelin görün ki, Kartal iyi oynamıyor Önder hoca! Temposu yok, pas yüzdesi düşük, gol pozisyonu üretemiyor, lafın kısası kadrosuyla oynadığı futbol asla örtüşmüyor hocam bilesin! Çekirge misali, bir zıplarsın, iki zıplarsın, üçüncüde yere çakılırsınız!

Adnan Dinçer - Cumhuriyet

Bir 45 dakika izledik. Soğuk ve kar çiseleyen bir havada, takımlarını destekleyenler, iki kalecinin de üşüdüğüne şahit oldu. Belli ki heyecanlarını yitiren yorgun futbolcular ne şampiyonluk ne de sıralamadaki yerlerini değiştirecek bir aşama görmemişler maç öncesi. Sanki formalite maçı gibi oynandı oyun. 

Mehmet Demirkol - Fanatik

Caner'in alışıldık sakarlıklarından biriyle gelen penaltı sonrası Beşiktaş'ın oynadığı kontrol futbolunun bu sıkışık takvimde geçerliliği var. Seyirlik bir oyun değil belki ama Oğuzhan oyundan çıkana kadar savunma anlamında iyi durdular. Rosier, Necip ve Rıdvan'ın oyunun temel taşları olduğunu da belirtmek lazım.

Kaynak: AA Yukarı