Sergen Yalçın: 'Ayrılmak zorundaydım'

-
Beşiktaş ile yolları ayrılan Sergen Yalçın, sessizliğini bozdu...

Aralık ayında Beşiktaş'a veda eden Sergen Yalçın, yaptığı açıklamalarda görevinden ayrılmak istemese de buna zorunda kaldığını söyledi. 

Milliyet'e açıklamalarda bulunan Yalçın, Türk futbolunda saha sonuçlarının her şeyi belirlediğini vurgularken, "Beşiktaş'tan ayrılmayı hiç istemezdim fakat yaşanan gelişmeler bizi mecburi bir ayrılığa götürdü. Üzüldüğüm tek nokta Beşiktaş taraftarına verdiğim sözü tutamadım. Beni Beşiktaş'a taraftar getirdi. Onlara söz vermiştim ama gelinen durum bu ayrılığa neden oldu. Bana haklarını helal etsinler." dedi.

Başarılı teknik adam kariyerine devam edeceğini belirtirken, "Benim mesleğim teknik adamlık. İşimi devam ettirmek zorundayım. Bir süre dinlenip kariyerime devam edeceğim. İşimiz elbette kolay değil. Maalesef Türkiye'de teknik adamların bir kulüpteki kariyeri çok uzun sürmüyor." diye konuştu. 

"Burada Fatih Terim'in bile kredisi yok"

Sergen Yalçın, Türkiye'de teknik direktörlerin çok kolay şekilde harcandığını ifade ederken, şöyle devam etti: "Çok çabuk insan tüketiyoruz ve şartlar, teknik adamlar için her geçen gün zorlaşıyor. En son Fatih Terim ayrılmak zorunda kaldı. Fatih Terim gibi bir teknik adamın bile kredisi yoksa, gerisini siz düşünün. Gelecekle ilgili henüz net bir plan yapmadım fakat elbette yeni başarılar elde etmek istiyorum." 

Kaynak: MACKOLIK Yukarı