Djokovic: Büyük hayal kırıklığı yaşıyorum

-
Avustralya'dan sınır dışı edilen Novak Djokovic'ten, federal mahkemenin kararıyla ilgili ilk açıklama geldi.

Avustralya hükümeti tarafından vizesi ikinci kez iptal edilmesinin ardından yaptığı son itiraz da kabul edilmeyen ve ülkeden sınır dışı edilen tek erkekler dünya 1 numarası Sırp tenisçi Novak Djokovic, büyük hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

Mahkemenin kararının ardından açıklamalarda bulunan 34 yaşındaki tenisçi, "Yaşananlara yorum yapmadan önce, şimdi biraz dinleneceğim ve kendimi toplayacağım. Bakanlığın vizemi iptal etmesinin ardından mahkemenin yaptığım itirazı reddetmesi nedeniyle büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Ülkede kalamayacağım için Avustralya Açık'a katılamayacağım." dedi.

Mahkemenin kararına saygı duyduğunu vurgulayan ve kendisine destek verenlere bir kez daha teşekkür eden Djokovic, "Ülkeden sınır dışı edilmem için görevlendirilecek kişilerle iş birliği içinde hareket edeceğim. Son haftalarda yaşananlar nedeniyle rahat değilim. Umarım çok sevdiğim bu oyuna, tam anlamıyla yeniden konsantre olabilirim. Oyunculara, turnuva yetkililerine, teknik ekiplere, gönüllülere ve taraftarlara turnuvada en iyi dileklerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA Yukarı