Ahmet Nur Çebi'den açıklamalar

-
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi, Önder Karaveli ve Ceyhun Kazancı ile düzenlediği basın toplantısında düzenlediği "Günlerdir Beşiktaş'ın hocası Önder Karaveli diyorum ama sürekli 'Hoca kim olacak? şeklinde soru soruyorlar. Rica ediyorum bu sorulara artık bir son verin. Beşiktaş'ın teknik direktörü Önder Karaveli'dir. Önder Karaveli altyapıda da çok önemli başarılara imza attı ve atmaya devam edecek. Beşiktaş artık özkaynaklarıyla beslenen bir plan ve proje başlatmıştır. Önder hocam, bu büyük projenin de parçası olmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı.

"Şenol Güneş gündemimizde yok"

Şenol Güneş'in gündemde olmadığını da söyleyen Çebi, "Şenol Güneş gündemimizde değil. Bu saate kadar bizim planlamamız içinde böyle bir şey söz konusu olmamıştır. Şenol hoca kulübe kupalar kazandırmış, değerli bir hocadır. Bugün benim hocam Önder Karaveli'dir. Onunla beraber yola devam etme kararı aldık. İmzaları attık" dedi.

"Başkanlığa yeniden adayım"

Ahmet Nur Çebi toplantıda adaylığını duyurdu. Karşısına başkanlığı arzu edenlerin çıkmasını istediğini belirten Çebi, şu ifadeleri kullandı:

"Mayıs ayında aday olacağım. Genel kurulun önüne çıkacağım, yaptıklarımın hesabını vereceğim. Başkanlığa aday olduğumu buradan açıklıyorum. Beşiktaş başkanlığına aday olmayı arzu eden herkesin, aday olmasını istirham ediyorum. Bu Beşiktaş için çok kıymetli ve değerlidir. Sadece, hani şu düğünlerde takılıyor ya beşi bir yerde... Beşi bir araya gelip de seçime öyle girmesinler. Her biri tek tek girecek, adaylığını koyacak, projesini açıklayacak. Biz de yapacağız. Bu Beşiktaş'ın değerini yukarıya çekecektir. Kazanırsam, böyle bir kulübün tekrar başkanı olmaktan da onur duymaya devam edeceğim. Adayım, devam ediyorum."

Yaşanan sıkıntılı sürece karşın devam etmek istediğini vurgulayan siyah-beyazlı kulübün başkanı, "Söylentiler var, 'Bırakacak, edecek...' diye. Evet yoruldum ama bırakmayacağım. Aday olacağım ve karşıma da değerli bütün arkadaşlarımın çıkmasını istiyorum. Bu bana gurur verir. Eğer tek başıma aday çıkarsam kendimi eksik hissedeceğimi, Beşiktaş adına çok üzüleceğimi de beyan etmek istiyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Vida ve Larin açıklaması

Kulüple sözleşmeleri sezon sonunda bitecek olan Domagoj Vida ve Cyle Larin hakkında gelen soruyu da yanıtlayan Çebi, "Vida ve Larin şu anda oynuyorlar. Sözleşmeleri bittiğinde bizim verdiğimiz parayı kabul ederlerse devam ederler. Bizim artık ekonomimiz ortada. Daha sezon sonuna gelmedik. Şu anda devam etmeleri lazım. Alınan para bir yıllık, aldığımız karşılık 6 aylık olmaz. Parayı kaç gün alıyorsan, o kadar süre top oynaman lazım. Başarılıysan, talepte bulunacaksın. Bizim de işimize geliyorsa vereceğiz" dedi.

Öte yandan kulüpte sportif direktörlük görevine de Ceyhun Kazancı getirildi.

Kaynak: AA Yukarı