Spor yazarlarından Beşiktaş yorumları

-
Siyah-beyazlı ekibin Antalyaspor'u devirerek kazandığı Süper Kupa mücadelesine dair öne çıkan değerlendirmeler...

Beşiktaş, Süper Kupa mücadelesinde Antalyaspor'la karşılaştı. Normal süresi ve uzatma dakikaları 1-1 sona eren maçta kupa sahibini penaltı atışları sonucu bulduç

Spor yazarlarının siyah-beyazlı ekibin bu maçtaki performansına dair dikkat çeken yorumlarını derledik.

Mehmet Demirkol - Fanatik

Beşiktaş'ın ilk yarıda kurduğu ön alan presinde eksik kalan plana sadık bir santrfor performansı. Bunun sadece bir istisnası oldu. Onda da gol geldi. Atiba'nın golünde, Batshuayi'nin ofsayt pozisyonunda da olsa savunmayı aldatışı Beşiktaş'a üstünlük getirdi. Bunun dışında güçlü, kalabalık ama plansız hücum ettiler. Bu tip bir yapısal sorunda Larin de sıradanlaşıyor. Bağlar kopuyor. Enerji boşa harcanıyor.

Güntekin Onay - Hürriyet

Beşiktaş, Josef-Pjanic-Atiba orta sahasıyla oyunu ele geçirmesine rağmen hücum bölgesinde Kenan ve Larin'in yetersizlikleri yüzünden etkili olamadı. Larin'i 2'nci yarıda saç-baş yolduran fırsatı kaçırırken gördük de; inanın Kenan'ı oyundan çıktığı 79'uncu dakikaya kadar göremedik!

Attila Gökçe - Milliyet

Beşiktaş'ta sezon başından beri dikkat çeken fizik yetersizlikler anlaşıldı ki daha da yoğunlaşmış? Antalyaspor'un kornerlerine topu uzaklaştırırken bir tek oyuncunun bile boş alandaki topa koşmadığını görmek Karaveli adına kaygı vericiydi. Buna rağmen Atiba'nın gayreti, koşuları ibret vericiydi.

Ali Ece - Fanatik

Önder hocanın derin oyun kurucu Pjanic'in önünde iki presçi iç orta saha olarak kullandığı Atiba ve Josef'in ilk yarıdaki çift yönlü oyunları Beşiktaş'a oyun üstünlüğü ile beraber golü de getirdi. Önlerindeki Kenan Karaman-Batshuayi-Larin üçlüsü en azından biraz daha az kötü oynamayı başarsalardı, Beşiktaş maçı uzatmadan ilk 60 dakika içinde bitirebilirdi. 

Bilal Meşe - Milliyet

Hiç teknik direktör konusunda ahkam kesmedim, ancak Önder hoca konusunda bir iki kelam edeceğim. Altyapıdan gençlere şans veriyor, bu yeterli değil mi Sayın Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetim kurulu... Yeni yabancıya vereceğiniz dolar ve euroları yerlililere verseniz ne güzel olacak. Adres bellidir, isme gerek yok... Tersi, risktir, parayı sokağa atmaktır...

Kaynak: AA Yukarı