Lukaku takıma dönüyor

-
İtalya'da verdiği röportajdan dolayı Chelsea'de tepki toplayan Romelu Lukaku affedilecek.

Chelsea'nin çarşamba günü Tottenham ile evinde oynayacağı Lig Kupası yarı final ilk maçının kadrosunda Romelu Lukaku'nun da yer alması bekleniyor.

Yıldız golcünün Sky Sport Italia'ya verdiği röportajda "Fiziksel açıdan iyi durumdayım. Sadece teknik direktörümüzün oyun sistemimizi değiştirmesinden memnun değilim. Ama pes etmeyeceğim. Ben bir profesyonelim ve öyle davranacağım. Inter'den yanlış zamanda ayrıldım. Bir gün geri dönmeyi çok isterim." ifadelerini kullanması kulüpte rahatsızlık yaratırken, Thomas Tuchel bu açıklamaya "Dürüst olalım. Bu tutumu sevmedim. Bu söylemlerin bize hiçbir faydası yok. Lukaku ile konuşacağız. Elbette bunu kapalı kapılar ardından yapacağız. Doğrusunu söylemek gerekirse bu açıklamalara şaşırdım çünkü o mutsuz gözükmüyordu" yanıtını vermişti.

Kulüpten onay almadan yapılan bu röportajın ardından Lukaku, pazar günü Liverpool'la oynanan Premier Lig müsabakasının maç kadrosuna alınmamıştı.

IFrameGoal'ün haberine göre, Lukaku ile Chelsea yönetimi arasında pazartesi günü bir görüşme gerçekleştirildi ve bu görüşmeden iki taraf da olumlu ayrıldı. Henüz son karar verilmemiş olsa da, Thomas Tuchel'ın 28 yaşındaki futbolcuyu Tottenham maçının kadrosuna dahil etmesi bekleniyor.

Chelsea'nin yaz döneminde Inter'den transfer ettiği Romelu Lukaku'yu satmak gibi bir düşüncesi yok.

Kaynak: AA Yukarı