Ferdinand: Maguire çok erken kaptan yapıldı

-
United'ın eski yıldızlarından Rio Ferdinand'a göre kulüp, Harry Maguire'ı kaptan yapmak için acele etti.

12 sezon boyunca formasını terlettiği Manchester United'da sayısız başarıya imza atan Rio Ferdinand, Harry Maguire'a kaptanlık sorumluluğunun çok erken verildiğini düşünüyor.

Ağustos 2019'da bir savunma oyuncusu için rekor olan 80 milyon sterlin karşılığında Leicester'dan transfer edilen Maguire, takıma katılışından sadece altı ay sonra, Inter'e giden Ashley Young'ın yerine kaptanlığa getirilmişti.

Transferinden bu yana taraftarla yıldızı pek barışmayan ve beklentilerin altında kalan 28 yaşındaki stoperin kaptanlık pazubandının elinden alınmasını isteyenlerin sayısı artıyor.

Vibe with Five'a konuşan Ferdinand, "Maguire kaptan olmasaydı, şimdiye kadar kulübeye çekilmiş olur muydu?" sorusuna "Bence ona kaptanlık çok erken verildi. Manchester United'a gelip takıma uyum sağlamak yeterince zor bir işken üzerine bir de kaptanlığın baskısı bindi. Kaptan olmak büyük sorumluluk gerektiriyor, omuzlarınızda tarihin ağırlığı oluyor. Bu ağırlığı taşıyabilmek için tecrübe sahibi olmanız gerekli. Maguire için daha mühim olan Manchester United'a alışıp belli bir standart yakalamaktı, kaptan olmak değil." sözlerini kullandı.

Harry Maguire, Kırmızı Şeytanlar'la 127 maça çıktı, rakip filelere 6 gol gönderdi.

Manchester United, Premier Lig'de 20 hafta geride kalırken 31 puanla altıncı sırada yer alıyor.

Kaynak: MACKOLIK Yukarı