Tottenham hükmen mağlup ilan edildi

-
UEFA Avrupa Konferans Ligi'nin 6'ncı ve son haftasında oynanması gereken fakat iptal edilen Tottenham - Rennes maçının sonucuyla ilgili nihai karar açıklandı.

UEFA, Avrupa Konferans Ligi'nde, takımdaki koronavirüs vakaları nedeniyle Rennes maçına çıkamayan Tottenham'ı 3-0 hükmen mağlup ilan etti.

UEFA'dan yapılan açıklamada, İngiliz takımının 3-0 mağlup ilan edildiği duyuruldu. Tottenham, bu kararla turnuvaya veda ederken G Grubu'nu ikinci bitiren Vitesse son 16 play-off turunda Rapid Wien ile eşleşti.

UEFA, İngiliz ekibindeki Covid-19 vakaları nedeniyle ertelenen karşılaşmanın ardından tüm çabalara karşın iki kulübün de işine yarayacak bir çözüm bulunamadığını ve kararın UEFA Disiplin Kurulu tarafından verileceğini açıklamıştı.

Karar öncesinde Rennes'in 11 puanla liderlik koltuğunda oturduğu G Grubu'nda 10 puanlı Vitesse ikinci, 7 puanlı Tottenham üçüncü, 3 puanlı Mura dördüncü sırada yer alıyordu.

Londra temsilcisinde 8 futbolcu ile teknik ekipten 5 kişinin koronavirüs testi pozitif çıkmış, 9 Aralık'ta oynanması planlanan maç ertelenmişti.

Kaynak: AA Yukarı