Futgolfte şampiyonlar belli oldu

-
Ford Futgolf Ligi?nde 2021 sezonunun 7. ve son etabı 19-21 Kasım?da Antalya?da Titanic Golf Kulübü sahasında düzenlendi.

Futgolfte uluslararası çatı kuruluş olan FIFG bünyesindeki ilk turnuvada 21'i yabancı olmak üzere 6 farklı ülkeden toplam 143 oyuncu yer aldı. Turnuvanın final günü TRT Spor Yıldız ekranlarından canlı yayınlandı.

Genel klasmanda şampiyonluğa play-off'ta Tomas Bartko'yu geride bırakan Juraj Gubani ulaşırken, Viliam Mozolak üçüncü sırada yer aldı. Turnuvanın özel isimlerinden Dünya Şampiyonu İngiliz oyuncu Ben Clarke da genel klasmanda 4. sırada yer buldu.

Kadınlarda Milli Takım eski kaptanı Bilgin Defterli ilk turnuvasında birinciliğe uzanırken Veronika Kubanychbekova ve Valentina Sviyazova da dereceye giren diğer isimler oldular.

45 yaş üzeri senyör klasmanda Marek Vittek birinciliği elde ederken onu Jan Holic ve Vasja Kovac takip etti.

Longest Drive özel ödülünü Adil Yayla kazanırken, Emre Uğurlu ise Hole In One özel ödülünün sahibi oldu.

Ford Futgolf Kupası finalinde ise Selçuk Bir rakibi Emrah Sina'yı geride bırakarak kazanan isim oldu.

Futgolf Kulüpler Ligi'nde bu etabı Old Wolves Footgolf takımı ilk sırada bitirdi.

4 ülkenin katıldığı Titanic Golf Club Nations Cup özel turnuvasında ise Slovakya kupaya uzanırken, Slovenya ikinci, Türkiye üçüncü ve Rusya da dördüncü sırada yer aldı.

FordStore Bilaller ana sponsorluğunda gerçekleşen turnuvada Mackolik, UniqueBrands, Acıbadem Sports, Duracell Türkiye, LigRadyo ve Renk Matbaa da organizayona katkıda bulunan diğer değerli markalar oldular.

Bu turnuva ile sona eren Ford Futgolf Ligi 2021 sezonunda genel kategoride Göksel Aksu, senyörlerde Sami Bir, kupada Selçuk Bir ve kulüplerde Old Wolves şampiyonluğa ulaşan isimler oldular.

Futgolfte 2022 sezonu yılın ilk aylarından itibaren yeni bir heyecana sahne olacak.

Kaynak: AA Yukarı