Spor yazarlarından Beşiktaş yorumları

-
Siyah-beyazlı ekibin evinde Ajax'a 2-1 yenildiği maça dair öne çıkan değerlendirmeler...

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi C Grubu'ndaki beşinci maçında Ajax'ı ağırlarken, sahadan 2-1'lik mağlubiyetle ayrıldı.

Spor yazarlarının Beşiktaş'ın bu maçtaki performansına dair dikkat çeken yorumlarını derledik.

Mehmet Demirkol - Fanatik

Özellikle ve yine dikkat çekici olan 19 yaşındaki Gravenberch'in inanılmaz olgunluğu. Bu kadar basit ve etkili bir oyun karakterine bu yaşta ulaşması inanılmaz. Tabii bu tek başına olmuyor. Etrafıyla kurduğu bağ, topu ne zaman ayağından çıkartıp nereyse koşu atacağı, rakibi nasıl karşılayacağı? Bunlar transferle olmuyor. Doğru yetişmekle, bir planın içinde hep birlikte büyümekle oluyor. Onlarla aramızdaki fark bu. Ve bunu kapatmak için başka bir kafa lazım.

Uğur Meleke - Hürriyet

Dün Vodafone Park'ta Beşiktaş'ın nispeten iyi olduğu ilk yarıyı seyrederken bir başka detay daha çarptı gözüme: Beşiktaş bu sezon ilk defa bir maçın 90 dakikasını sahada Welinton Nsakala Kenan'dan biri dahi olmadan oynadı. Coşkusuzluk, isteksizlik ya da formsuzluk yükünü belli isimlerin sırtına yüklemek değil niyetim. Ancak ortada net de bir gerçek var: Eğer coşkusuzluktan şikayet ediyorsanız, o zaman coşkusuzları kenarda oturtmalı ve coşkulularla yola devam etmelisiniz. Montero, Güven, Can gibileri çok az dakika aldılar bu sene. Oysa bu oyuncular sahaya çıktığında isteklerinde bir eksik olduğunu söyleyemeyiz kesinlikle.

Ali Ece - Fanatik 

Aslında özellikle ilk yarıda daha iyi bir Beşiktaş vardı, Sergen Yalçın da ikinci yarıdaki oyunu düzeltmek için eldeki malzemeye göre yerinde değişiklikler yaptı. Taraftar gerçekten Sergen Yalçın'ı çok seviyor, dilerim maç sonundaki sevgi seli hocanın ilk imza attığı gündeki duygularını hatırlatır ve o duygu ile teknik direktörlük zekasını birleştirerek takımı toparlar. Son tahlilde Şampiyonlar Ligi için yetersiz kalan bu oyuncu grubu en azından Süper Lig'de toparlanabilmek için yeterli. Yeter ki Sergen hoca devre arasına kadar alternatif stoper tandemi oluştursun ve devre arasında nokta atışı bir stoper takviyesi yapılsın.

Bülent Timurlenk - Sabah

Dün Ajax favori, Beşiktaş ise beyaz sayfa açması gereken takımdı. Ne enerjisi ne de psikolojisi yetti Sergen Yalçın'ın takımının... Son şampiyonun bu kulvarda 5 mağlubiyet alması ülke futbolu için düşündürücü ama Beşiktaş camiası için asıl endişe kasım ayı bitmeden liderin 13 puan gerisine düşen takımın son 6 lig maçında 4 kez kaybettikten sonra sürüklendiği tükenmişlik sendromundan kurtulup nasıl ayağa kalkacağı... Santrfor transferi şart demek kolay ama zor olan Sergen Yalçın'ın yapacakları... Eğer o kafasını kaldırmazsa takımı nasıl kaldırsın.

Attila Gökçe - Milliyet

Yakın geçmişte Şampiyonlar Ligi'nde grubunu yenilmeden lider tamamlayan takım, dün puansız sonunculuğa demir attı. Acaba neden böyle? Transferden hazırlık sürecine ve oyun planına kadar kalın bir dosyası var Beşiktaş'ın. Şimdi yeni bir dosya hazırlamak, yeni bir öykü yazmak gerek.