Mesut Özil: 'Derbiyi kazanmaya gidiyoruz'

-
Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusundan Galatasaray derbisi mesajı...

Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Mesut Özil, Galatasaray ile oynayacakları derbi maç öncesi açıklamalarda bulundu. 

FB TV'ye açıklamalarda bulunan Mesut, takım olarak çok motive olduklarını belirtirken, "Biz hazırız. Taraftarlarımız bize her zaman güvensin ve destek olsunlar. İnşallah camiamıza 3 puanı hediye edeceğiz. Güzel bir maç olacak. Takım olarak hazırlanıyoruz, hazırız da. Biz orada 3 puanı almak için elimizden geleni yapacağız." dedi.

"Kariyerinde Galatasaray derbisini nerede görüyorsun?" sorusuna yanıt veren Mesut Özil, "Tabii en üst zirve. Çünkü küçük yaştan beri Fenerbahçeliyim. Derbileri seyretmekle büyüdük. O yüzden pazar günü ilk 11'de olursam, Allah bana nasip ederse, derbide olacağım. Heyecanlıyım, mutluyum. İnşallah güzel bir maç olur. İnşallah orada 3 puanı alacağız." ifadelerini kullandı. 

Çocukken izlediği derbi maç ortamlarını anlatan Özil, "Ya evde aileyle, ya da Almanya'da kahvehanelerde giderdik. Orada karışık bir atmosferde izlerdik. Yarısı Fenerbahçeli, yarısı Galatasaraylı olurdu. Biz tabi Fenerbahçe'yi desteklerdik. Kazandığımızda da çok sevinirdik, mutlu olurduk." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe forması giydiği için gurur duyduğunu anlatan deneyimli oyuncu, şöyle devam etti: "Bu çubuklu formayı giymek her zaman hayalimdi. Allah nasip etti. Dediğim gibi çok mutluyum. İnşallah bu sezon da takımıma yardım edebilirim. Takım olarak hedeflerimiz var. Kendi hedeflerim de var: Bu takıma sahada en iyi şekilde yardım etmek. İnşallah başarırız. İnşallah sezon sonunda da takım olarak hedeflerimize ulaşırız."

"Derbiyi kazanmaya gidiyoruz"

Üst düzey bir motivasyonla hazırlıklarını sürdürdüklerini de anlatan Mesut, "Birkaç futbolcu eksik. Milli takımlardan yarın geri dönecekler. Hazırlıklara devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde çok çalıştık. Takım olarak çok motiveyiz. Sahada zaten belli oluyor, herkesin morali yüksek. Maç heyecanı var. Dediğim gibi hazırlıklar çok çok iyi gidiyor. Pazar günü inşallah hazır olup, Galatasaray'ı da yeneceğiz. Pazar günü en iyi şekilde çıkarak, maçı kazanmaya gidiyoruz." diye konuştu.

Mesut, taraftarlara da mesaj verirken, "Onlar her zaman bize güvensin. Bize destek olsunlar ve sahip çıksınlar. Takım olarak onlara ihtiyacımız var. Onların desteğiyle, dualarıyla inşallah; sezon sonunda da hedeflerimize ulaşırız. Biliyoruz, zor dönemden geçiyoruz ama biz takım olarak da oradan çıkmasını biliriz. Biz takım olarak hazırız. Pazar günü camiamıza da bu 3 puanı hediye edeceğiz." dedi.

Kaynak: MACKOLIK Yukarı