Manchester United'ın Solskjaer planı

-
Yönetim, Norveçli teknik adamın görevine, yerine birini bulmadan son verme niyetinde değil.

Manchester United'da Ole Gunnar Solskjaer ile yolların ayrılması bekleniyor fakat Kırmızı Şeytanlar, bunun için öncelikle yeni bir teknik direktör ile anlaşma sağlamak istiyor.

Old Trafford'da oynadığı son iki Premier Lig maçında ezeli rakipleri Liverpool ve Manchester City'ye sırasıyla 5-0 ve 2-0'lık skorlarla mağlup olan Manchester United'da Solskjaer'in bu sezonu bitirmesi beklenmiyor.

Manchester Evening News'un haberine göre, yönetim, bir plan dahilinde yeni bir teknik adamla anlaşma yapmadan Solskjaer ile yolları ayırma niyetinde değil. 

Leicester City'yi çalıştıran Brendan Rodgers, Ajax'ın hocası Erik ten Hag ve PSG'nin teknik patronu Mauricio Pochettino, Manchester United'ın hedefleyebileceği isimler arasında öne çıkanlar.

Ajax ve PSG'nin sezon ortasında antrenörlerini bırakma ihtimalleri yüksek görünmüyor. Rodgers için ise United'ın Leicester ile el sıkışabileceği düşünülüyor.

Mevcut koşullarda 48 yaşındaki Solskjaer'in, 20 Kasım'daki Watford maçında takımın başında yer alması bekleniyor. Fakat Manchester United yönetiminin yeni bir isimde mutabık olması halinde Norveçli teknik adamla yolları ayırması bekleniyor.

Kaynak: MACKOLIK Yukarı