Kuntz: Galibiyete ihtiyacımız vardı

-
Letonya'yı 2-1 yenen A Milli Takım'da teknik direktör Stefan Kuntz mücadeleyi değerlendirdi.

A Milli Futbol Takımı, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu sekizinci maçında, deplasmanda Letonya'yı 2-1 yendi ve Dünya Kupası'na katılma umutlarını sürdürdü. Zorlu maçın ardından teknik direktör Stefan Kuntz açıklamalarda bulundu.

Alman teknik direktörün sözlerinden satırbaşları şöyle;

"Öncelikle bu bir galibiyet ve 3 puan. Bunun son dakikada atılan bir golle gelmiş olması özel kılıyor. Oyuncularımın yediğimiz golden sonra verdiği reaksiyon için onları kutluyorum. Onlar hakkında çok yorum yapıldı. Bundan elbette etkilenirsiniz. Bu galibiyet onlar için önemli. Onlar adına seviniyorum. Çünkü daha fazlasını hakediyorlar."

"Gerçekçi olmamız lazım. 6 puana daha ihtiyacımız var. Diğer takımların kaybetmesini bekleyeceğiz. Türk halkını mutlu edecek bir galibiyete ihtiyacımız vardı."

"Devre arasında küçük değişiklikler yaptık. 1-0'dan sonra yine taktik değiştirdik. Letonya'nın golünden sonra 1 saniye bile oyuncularım boyun bükmedi. Takımımın mücadeleyi hiç bırakmamış olmasından dolayı mutluyum." 

"Bugün bazı ufak taktiksel dokunuşlar yaptık ve oyuncularımızın buna olumlu reaksiyonlar verebildiğini gördük. Bu da bize ilerde taktiksel manada esneklik sağlayacaktır ama bunun için de zaman gerekli. Takımla 24 saatini geçiren ve onları bilen kişi hocadır. Sahada hoca, o duyguları hisseder ve hangi oyuncuya ne zaman şans vereceğini bilir. Şu anda bunu size somut verilerle açıklayamam tabii ki ama kimin ne zaman oyuna gireceğini siz hissedersiniz. Yaptığım değişikliklerin ve dakikalarının doğru olduğunu düşünüyorum."

Kaynak: MACKOLIK Yukarı