Yazarların Milli Takım yorumları

-
A Milli Takımın Norveç'le Kadıköy'de berabere kaldığı maça dair öne çıkan değerlendirmeler...

2022 Dünya Kupası yolunda A Milli Takım, Norveç'le karşılaştı. Ay-yıldızlı ekibimimiz, mücadeleden 1-1'lik beraberlikle ayrılarak ikinci olma fırsatını kaçırdı. 

Spor yazarlarının sarı-lacivertli ekibin bu maçtaki performansına dair dikkat çeken yorumlarını derledik.

Mehmet Demirkol - Fanatik

Hemen 6. dakikada gelen gol sonrası eksik ve orta saha oyuncularının kalabalık olduğu Norveç'i 2. planla vurmak daha kolay olur diye düşünüyordum. Yani ani akın yönü değiştirerek. Ama sorun Şenol Güneş'in bir türlü çözemediği yerde yine kilitlenip kaldı. Rakip yine orta saha merkezimize baskı yaptı ve biz bu baskıyı aşıp boştaki etkili hücumcularımıza bir türlü dönemedik

Güntekin Onay - Hürriyet

Ayağımıza kadar gelen bu fırsatı lehimize çevirebilmek için hiç bir şey yapmadığımız bir maç oldu. Artık ipler elimizde değil. Kazanıp rakiplerimizin takılmasını beklemekten başka çaremiz yok. Stefan Kuntz'un ilk sınavında risk almayan ve fark yaratmayan bir teknik adamlık sergilediğinin de altını çizelim.

Şansal Büyüka - Milliyet

Çok erken bir dakikada öne geçtikten sonra, ilk yarı boyunca bu kadar savunmaya gömülmek, adeta rakibin golüne davetiye çıkartmaktı. Nitekim öyle oldu. İkinci yarıda bu kadar baskılı oynayacak gücümüz varsa, ilk yarıda niye bu kadar kabuğumuza çekildik, hatta çaresiz kaldık.

Hasan Sarıçiçek - Türkiye

Söyleyin bu seviyedeki bir takım ölü toptan akıllara zarar o golü nasıl yer? Yazık ki ne yazık! Uğurcan sözüm sana değil, hatalar zincirinin son halkasısın sen. Sahi o nasıl bir savunma düzeni arkadaş? Nasıl bir alan ve adam paylaşımı?

Kaynak: MACKOLIK Yukarı