Spor yazarlarından Trabzonspor yorumları

-
Trabzonspor'un Konyaspor maçındaki performansına dair öne çıkan değerlendirmeler...

Trabzonspor, Süper Lig'in 6. haftasında Konyaspor ile 2-2 berabere kaldı..

İşte Spor yazarlarının bordo-mavili ekibin bu maçtaki performansına dair dikkat çeken değerlendirmeleri...

Güntekin Onay - Hürriyet

Konyaspor, oyun üstünlüğünü ele aldıktan sonra özellikle Skubic ve Serdar ile sağ kanattan etkili oldu. Uğurcan'ın kurtarışları Çekiçi'nin golleri ve ikinci yarının başında oyuna giren Djanniny hamlesinin ardından Trabzonspor'un yukarıya çıkan ivmesi... Duraklamalarla birlikte 90 dakika 10 kişi oynayıp şans golüyle de olsa alınan 2-2'lik beraberlik Trabzonspor açısından sevindirici. Ancak bordo mavili futbolcular ikinci yarıda çok iyi reaksiyon gösterdiler ve asla teslim olmadılar.

Levent Tüzemen - Sabah

Trabzon'un beraberlik golü için "Şans" diyebiliriz. Ama bu şansı yakalamak için Abdullah hoca doğru hamleler yaptı. Önce Hugo atıldıktan sonra Berat'ı savunmaya çekip golü arama anlayışından vazgeçmedi. Önde topu tutmak ve Trabzonspor'un hızlı hücuma çıkmasını sağlamak için Djaniny'yi oyuna aldı. Bu hamle Trabzon'un rakip kalede baskı kurmasını sağladı. 60 ile 70 dakikaları arasındaki Trabzon baskısında Djaniny'nin bir şutu direkten döndü. 2-2'den sonra Abdullah Avcı maçı kazanmak için Gervinho ile "Şahmat" dedi ama Gervinho'nun çalım sevdası Trabzon'un galibiyetini engelledi.

Cemal Ersen - Milliyet

Müthiş tempolu, her iki takımın da sayısız gol fırsatı yakaladığı, kalecilerin devleştiği bu bölümde özellikle Uğurcan neler kurtardı neler? İnanılmaz işler yaptı kaptan. Alkışlar önce ona, sonra tüm arkadaşlarına. Trabzonspor bu koşullarda üç puan alamasa da, nezdimde ilk 6 haftanın en takdir edilecek mücadelesini sergiledi. Puandan daha değerli kazanımlar elde etti. Yardımlaşma, takım ruhu, paylaşma ve direnç, yarınlarda Trabzonspor'un elindeki en büyük kozlar olacaktır.

Yunus Emre Sel - Fotomaç

Direkten dönen toplar, kaçan net pozisyonlar derken, Gervinho'nun kaçırdığı yüzde 99'luk gol, oyunun en önemli kırılma anıydı. Bu dakikalarda eksik olmasına psikolojik üstünlüğü eline alan Trabzonspor, ilk yarısında gösteremediği büyük takım refleksini ikinci yarıda fazlasıyla gösterdi. Ancak Konyaspor'un da direnç göstermesi ile sezonun en zevkli oyunu ortaya konurken, kalecilerin devreye girdiği bir maç ortaya çıktı. Uğurcan'a ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Avrupa Şampiyonası'nda milli takım kalesini koruyan bir kaleciden çok bir düşman karakolunun bekçisi muamelesine maruz kalmıştı. Ayrıca sezon başında yine son derece anlamsız eleştirilerle yüzleşmişti. Buna rağmen meseleyi saha dışına hiç taşımadan müthiş bir olgunlukla ayakta kalmaya ve görevini yapmaya devam etti. Tıpkı dün yaptığı gibi.