Sörloth olmazsa Cornelius

-
Alexander Sörloth'un kiralık transferi için RB Leipzig'in kararını bekleyen bordo-mavili ekip, bu isme alternatif olarak Andreas Cornelius'u da gündemine aldı.

Transfer sezonunda Hamsik, Gervinho ve Bruno Peres gibi yıldızları takıma getiren Trabzonspor'da golcü arayışlar devam ederken Sörloth ve Cornelius gibi isimler için görüşmeler devam ediyor.

Sabah'ın haberine göre önceliği Sörloth olan Trabzonspor, Cornelius için de temaslara başladı.

Leipzig'in kararı bekleniyor

Leipzig, Eintracht Frankfurt forması giyen golcü Andre Silva ile anlaşma sağlayınca tüm gözler birkez daha Norveçli yıldıza çevrildi.

Alman basınına göre; Leipzig bu transfer sonrası Sörloth'u kiralık olarak gönderme kararı almıştı. Norveçli golcünün geleceğiyle ilgili verilecek karar Süper Lig'de de merakla bekleniyor.

B planı Cornelius

Ancak Ağaoğlu ile Avcı arasında geçen konuşmada bu transferin olmama ihtimalinin de bulunduğu ve bu nedenle bir B planı için temasların yapılması gerektiği konusunda fikir birliğine varıldı.

Burada birçok isim gündeme gelirken daha önce görüşülen ancak transferi gerçekleşmeyen Danimarkalı santrfor Andreas Cornelius isminde karar kılındığı ve yeniden temas sağlandığı da öğrenildi.

Kaynak: Sabah Yukarı