Cenk Tosun, Beşiktaş için CSKA Moskova'yı reddetti

-
Cenk Tosun'un menajerliğini de yapan babası Şenol Tosun, CSKA Moskova'dan da teklif aldıklarını ancak Beşiktaş'ı tercih ettiklerini söyledi.

Rus basınına açıklamalarda bulunan Şenol Tosun, "CSKA Moskova'dan teklif aldığımız bir sır değil. Ancak kısa süreli bir transfer olduğu için Beşiktaş'a dönmeye karar verdik. Önümüzdeki beş ayı Beşiktaş'ta geçirmesinin, Rusya'da geçirmesine kıyasla daha faydalı olacağını düşündük" dedi.

CSKA Moskova'nın teklifinin oldukça iyi olduğunu da belirten Şenol Tosun, "Mali açıdan bir problem yoktu. Ancak Cenk, Beşiktaş'ı çok yakından tanıyor ve İstanbul'u çok seviyor. Burada adaptasyon süreci yok. Eşi de uzun zamandır İstanbul'a dönmeyi istiyordu. Bunlar tercihinde önemli rol oynadı " diye konuştu.

Öte yandan daha uzun süreli bir sözleşme teklifleri olması halinde CSKA Moskova ile yeniden görüşmeye hazır olduğunu da vurgulayan Şenol Tosun, "CSKA Moskova, Cenk'e iki veya üç yıllık bir sözleşme önerirse neden olmasın? Birkaç ay sonra neler olacağını bilmiyoruz. Belki yeniden Everton ve Cenk ile temasa geçerler" ifadelerini kullandı.