Akhisarspor'da 12 kişide koronavirüs tespit edildi

-
TFF 1. Lig ekiplerinden Akhisarspor'da teknik direktör Yılmaz Vural, 3 futbolcu, 1 antrenör ile 7 kulüp çalışanına uygulanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin, pozitif sonuç verdiği bildirildi.

TFF 1. Lig takımı Akhisarspor'a koronavirüs testlerinden kötü haber geldi. Yapılan testlerde 12 kişide koronavirüs tespit edildi.

Kulüpten yapılan açıklamanın tam metni şöyle; 

"Dün tesislerimizde yapılan Covid-19 virüs test sonuçlarına göre teknik ekibimizden 2 kişi, futbolcularımızdan 3 kişi ve personelimizden 7 kişinin testi pozitif çıkmıştır. Testi pozitif çıkanlar karantinaya  alınmış olup tedavilerine başlanmıştır."

"Biz oynama taraftarıyız"

Akhisarspor Başkanı Fatih Karabulut yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Dün, PCR testimiz vardı. Toplam 12 kişide testlerimiz pozitif çıktı. Bugün tekrar PCR ve antikor testi de olduk. Yeni sonuçlar önüme geldi. 12 kişi hariç diğer herkesin sonuçları negatif.

12 kişide pozitif vaka var, hepsi de hastanede. Ama sağlıklarına bakıldığında hiçbir sorun yok. Ateş, öksürük gibi şeyler yok. 12 vakada da semptomlar görülmedi.

Federasyon'la görüşmemiz oldu ama biz zaten iptal yönünde değildik. Oyuncular, 3 aydır hazır. Pozitif vakalar, oyuncuların psikolojisini biraz bozdu tabii. Biz, oynama taraftarıyız."

Kaynak: AA Yukarı