Clement: Diagne verdiğim cezayı çekiyor

-
Club Brugge Teknik Direktörü Phillippe Clement, Galatasaray maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu'nun beşinci haftasında yarın İstanbul'da Galatasaray ile karşılaşacak Belçika temsilcisi Club Brugge'ün teknik direktörü Philippe Clement, Galatasaray'dan kiraladıkları Mbaye Diagne'nin kendisinin verdiği cezayı çektiğini ve ders alarak döneceğini umduğunu söyledi.

Karşılaşmanın yapılacağı Türk Telekom Stadı'nda düzenlenen basın toplantısına teknik direktör Clement'in yanı sıra savunma oyuncusu Brandon Mechele katıldı.

Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan 45 yaşındaki teknik adam, sezon başında Galatasaray'dan kiraladıkları ancak kadroya alınmayan Senegalli santrfor Mbaye Diagne'nin durumuyla ilgili soru üzerine, "Şu an Brugge takımında oynuyor ve bize bağlı. Bu sebeple bu konuyla ilgili çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Birkaç gün içinde her şey değişebilir. Şu anda burada bulunan oyuncuların ön planda olmasını istiyorum. Diagne bir hata yaptı ve şu anda verdiğim cezayı çekiyor. Umarım bundan ders alacaktır ve tekrar aramıza dönecektir." diye konuştu.

Sarı-kırmızılı ekibin nasıl bir formasyonda oynayacağıyla ilgilenmediklerini aktaran Belçikalı teknik direktör, "Galatasaray'ın yarın nasıl oynayacağı, kaç defansla maça çıkacağı bizim için önemli değil. Biz de kendi oyunumuzu oynamaya geldik. PSG ve Real Madrid maçlarında rakip takımları zorladıklarını gördük. Kendi maçımızı oynamaya geldik. Onun için elimizden geleni yapacağız." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da kimden çekindiklerinin sorulması üzerine Clement, "Sadece olumsuzluklara odaklanmıyorum. Ne tür tehlikeler oluşabileceğine odaklanmak istemiyorum. Kendi oyunumuzu oynayacağız. Nelerin sorun olacağını düşünmektense neleri daha iyi yapabileceğimize, kazanmak için ne yapabileceğimize odaklanacağız." şeklinde görüş belirtti.

Clement, grupta ikincilik iddialarının bulunduğunu hatırlatarak, "Gruptaki sıralamanın üzerinde çok fazla durmadım. PSG ve Real Madrid maçlarında beraberliklerle bir yerlere gelinebileceğini gördük. Yarın elimizden geleni yapacağız ama sıralamaya değil, oynayacağımız maça odaklanacağız." açıklamasını yaptı.

Kaynak: GOAL.COM Yukarı