Süper Kupa manşetleri: İşsizlikten zafere!

-
Süper Kupa'yı kaldıran Liverpool için Avrupa basını kaleci Adrian'ı manşete taşırken Türkiye ve İngiltere basını ise İstanbul'un büyüsünü vurguladı.

Geçtiğimiz sezonun Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile Avrupa Ligi şampiyonu Chelsea'nin İstanbul'daki Süper Kupa randevusunda zafer penaltı atışları sonrası Kırmızılar'ın oldu.

Türkiye basını Liverpool'un 2005'te İstanbul'da kazandığı Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna atıfta bulunan başlıklar atarken, Avrupa basınının manşetlerini kaleci Adrian süsledi.

Milliyet Gazetesi "İstanbul'un kralı", Sabah Gazetesi "İstanbul Masalı 2", Fotomaç Gazetesi, "İstanpool" manşetlerini attı. Fanatik Gazetesi "Yine İstanbul, yine penaltılar, yine Liverpool" manşetiyle çıkarken, "Biz bu filmi daha önce de görmüştük! 2006 yılında Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Milan karşısında 3-0 geriden gelip maçı uzatmaya götüren ve penaltılarla şampiyon olan Liverpool, dün gece de Chelsea'ye aynı tarifeyi uyguladı, Süper Kupa şampiyonu oldu... İstanbul artık Kırmızılar'ın ikinci evi..." ifadelerini kullandı.

"İronik Adrian"

İspanyol Gazeteleri Liverpool kalesini koruyan İspanyol Adrian'ın üzerinden maçı gördü. As Gazetesi, tecrübeli eldivenin birkaç gün önce işsiz olduğunu vurgulayarak, "İşsizlikten zafere" manşetini attı. Marca ise "Liverpool'un yeni kahramanı" manşetini atarak Adrian'ın fotoğrafını tam sayfa açtı. Alman Dergisi Kicker ise "İronik Adrian" başlığıyla okuyucularının karşısına çıktı.

İngilizler İstanbul'u unutmadı

İngiliz Gazetesi Daily Mail Liverpool'un bir kez daha İstanbul'da penaltı atışları sonrası kupaya uzandığını vurgularken Mirror da Adrian'ın kahramanlaştığını belirterek Liverpool'un kupayı aldığını ifade etti. The Guardian da Liverpool'un 2005 şampiyonluğuna atıfta bulunarak Liverpool'un yine penaltılarla kupayı kazandığını belirtti. The Sun da Kırmızılar'ın İstanbul'da bir zafere daha imza attığını yazdı.

Youtube bandı