YORUM | Pardon, siz Jan Siewert misiniz?

-
Huddersfield, David Wagner'in halefini yine Borussia Dortmund'un rezerv takımından buldu. Peki Dortmund'un antrenörlerini özel kılan detaylar neler?

YORUM | Onur Özgen @ozgenonur


Huddersfield'ın eski futbol direktörü Stuart Webber, Norwich'in başına geçtiğinde, önceki kulübünde işe yarayan bir yöntemi izledi. Huddersfield'ı tarihinde ilk defa Premier Lig'e taşıyan David Wagner'i Borussia Dortmund'un rezerv takımının başından getiren Webber; Wagner'in Dortmund'daki halefi Daniel Farke'yi de Norwich'in başına getirdi. Bu sezon Huddersfield'da işler yolunda gitmeyince Wagner ile yolların ayrılmasının ardından ise bu defa Farke'nin Dortmund'daki halefi Jan Siewert ile anlaşıldı. Ve tüm bunlar, dört yıl içinde oldu.

Peki Almanya'da Bölgesel Lig'de antrenörlük yapan, adı sanı duyulmamış bu üç genç antrenörü, dört yıl içinde peş peşe Premier Lig ve Championship'e getiren şey ne olabilir? Bunun için elbette Dortmund'a bakmak gerekiyor.

Farke, ESPN' e verdiği röportajda bu durumu şöyle açıklıyor: "İster oyuncu, ister antrenör olsun, Dortmund her zaman en iyilere yatırım yapmaya çalışıyor. Son birkaç yılda, özellikle antrenörler konusunda çok iyi kararlar aldılar."

Yazının devamını okumak için tıklayın

Kaynak: GOAL.COM Yukarı