Almanya ve Brezilya için ya şimdi ya hiç!

-
Dünya Kupası gruplarında kader anları yaşanıyor. İşte bugünkü maçlar öncesinde takımların tur hesapları...

Hem E hem de F grubunda işler oldukça karışık. Puan eşitliği halinde bakılacak ilk kriter genel averaj. Genel averajda da eşitlik bozulmazsa, ikili veya üçlü averaj devreye girecek. Bakılacak son kriter ise takımların gördükleri kart sayıları...

Güney Kore v Almanya (17.00): Almanya en az 2 farklı skorla galip gelirse, diğer maçın sonucuna bakmadan gruptan çıkma hakkı kazanacak. Güney Kore'nin tek şansı kazanıp diğer maçta İsveç'in Meksika'ya yenilmesini beklemek.

Almanya, Euro 2016'daki Fransa yenilgisinin ardından oynadığı 17 resmi maçın 15'ini kazandı (1B 1M).

Meksika v İsveç (17.00): Beraberlik halinde Meksika lider olarak gruptan çıkacak. İsveç en az 2 farklı skorla galip gelirse, diğer maçın sonucuna bakmadan gruptan çıkma hakkı kazanacak.

Meksika, Dünya Kupası gruplarında oynadığı son 19 maçın sadece ikisini kaybetti (10G 7B).

Sırbistan v Brezilya (21.00): Brezilya'ya beraberlik yeterli, yenilirse diğer maçta Kosta Rika'nın kazanmasını beklemek zorunda. Sırbistan kazanırsa gruptan çıkacak, beraberlik halinde ise diğer maçta İsviçre'nin yenilmesini beklemek zorunda.

İsviçre v Kosta Rika (21.00): İsviçre'ye beraberlik yeterli. Mağlubiyet halinde bile, diğer maçta Brezilya galip gelirse yine yoluna devam edecek. 0 puanlı Kosta Rika'nın ise gruptan çıkma şansı yok.

Dünya Kupası'nda oynadığı son üç maçta da kalesinde gol gören İsviçre, daha önceki 10 maçlık süreçte aynı sayıda karşılaşmada gol yemişti.