'Sonuçtan değil, oyundan memnunum'

-
A Milli Futbol Takımı'nın Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Karadağ ile oynanan hazırlık maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Rumen teknik adam maçın ardından düzenlenen basın toplantısında sergilenen oyundan memnun olduğunu belirtirken, "İyi başladık, 2-0 öne geçtik. Daha da ileriye gidebilirdik ama 45. dakikada rakibimiz bir gol atmayı becerdi. 2-0'daki güven ile 2-1'deki güven farklı tabii ki. İkinci yarıda 4-5 tane kontratak pozisyonu bulduk. Bunları gol yapsaydık farklı olabilirdi. Yediğimiz 2. gol bizim hatamızdan oldu." dedi.

Lucescu, Karadağ'ın Türkiye'den daha tecrübeli ve uzun zamandır birlikte oynayan bir kadroya sahip olduğuna değinirken, şöyle devam etti: "Sonuç için mutlu olduğumu söyleyemem ama oyun için mutluyum. Bizim bir oyun sistemimiz var artık. İlk yarı bir hata yaptık. Şut bile görmedik kalemizde. İrlanda ve Karadağ maçlarına baktığımızda, bir oyun sistemimiz olduğunu gördük. Artık bunu geliştireceğiz." 

Oyuncuların özgüven sorunlarını gidermek zorunda olduklarını belirtirken, "Bundan sonra takımın oyundaki davranışlarını bir üst seviyeye taşımaya çalışacağız. Ama oyuncular ne istediğimi anlamaya ve sahada göstermeye başladılar. Sadece sonuç almak isteseydim, oyuncu değiştirmeden de oyunu bitirirdim. Ama bütün oyuncuların potansiyelini görmek istedim." diye konuştu.