Seyirci alınmadı, Barça seriyi sürdürdü

-
Barcelona, La Liga'nın 7. haftasında evindeki Las Palmas maçını Katalonya bağımsızlık referandumunun yarattığı gergin ortam sebebiyle seyircisiz oynadı. Barça, maçı 3-0 kazanmayı başardı ve 7'de 7 yaparak galibiyet serisini sürdürdü.

Karşılaşmaya iyi başlayan Barcelona, buna rağmen ilk 45 dakikada kilidi açamadı ve devreye 0-0'la girildi. Barcelona'ya ikinci yarıda 3-0'lık galibiyeti getiren golleri 49'da Busquets, 70 ve 77'de Messi attı. 3-0'lık sonuçla 3 puanı alan Barcelona, ligdeki puanını 21 yaparak liderliğini sürdürdü.

ERTELENMEKTEN SON ANDA VAZGEÇİLDİ

İspanya Krallığı'na bağlı Katalonya Özerk Yönetimi'nin düzenlediği bağımsızlık referandumu, Barcelona - Las Palmas maçını da etkiledi. Barcelona yönetimi, TSİ 17:15'te başlaması planlanan Las Palmas maçının ertelenmesi talebini İspanya Futbol Federasyonu'na iletti. Bölgede yaşanan gerginlik sebebiyle maç için önce ertelendi haberi geldi, sonra bu haber yalanlandı. Son olarak maçın seyircisiz oynanmasında karar kılındı.

Katalonya Bölgesel Federasyonu, maçın ertelendiği bilgisini verdi ancak İspanya Futbol Federasyonu ve La Liga bu bilgiyi yalanladı. Sahaya çıkmaması halinde hükmen yenilgi ve puan silme cezaları ile karşı karşıya kalabilecek olan Barcelona, ardından maça çıkma kararı aldı ve mücadele, seyircisiz olarak tamamlandı.