Juventus'un 'üçlü' rüyası

-
Serie A şampiyonluğunun ardından İtalya Kupası'nı da müzesine götüren Juventus, tarihte daha önce sadece 7 takımın yaptığına ulaşmak istiyor.

Serie A'da üst üste 4. şampiyonluğunu ilan eden Juventus, İtalya Kupası finalinde de Lazio'yu geçerek 20 yıllık hasrete son vermişti.

Juventus, 6 Haziran'da Barcelona ile oynanacak Şampiyonlar Ligi finalinde de mutlu sona ulaşıp kulüp tarihinde bir ilki yaşayarak Avrupa'da sadece 7 takımın yapabildiğine ulaşmak istiyor.

Juventus, bir sezonda hem lig, hem ulusal kupa hem de Avrupa Kupası şampiyonluğu yaşayan tarihteki 8. takım olma hayali kuruyor. Daha önce, Celtic (1967), Ajax (1972), PSV Eindhoven (1988), Manchester United (1999), Barcelona (2009), Inter (2010) ve Bayern München (2013), aynı sezonda 3 kupayı birden almıştı.

Juventus teknik direktörü Massimiliano Allegri, "Üç kupa şampiyonluğu bir rüya. Şampiyonlar Ligi finali kolay olmayacak ancak gerçeğe dönüşebilecek bir rüya" dedi.

Bu arada, 1995'ten sonra ilk kez İtalya Kupası şampiyonluğu yaşayan Torino temsilcisi, böylelikle 10. defa bu kupayı müzesine götürerek Roma (9) ile paylaştığı rekoru tek başına eline geçirip İtalya Kupası'nı en çok kazanan takım da oldu.

Hazırlayan: ÖZGÜR İNCE