Ümit Özat istifasını açıkladı

-
Denizlispor karşısında galibiyete uzanan Elazığ'da hoca Özat istifa etti.

PTT 1. Lig'de sahasında Denizlispor'u 2-1 yenen Elazığspor'un teknik direktörü Ümit Özat, "Alacaklarımın baki kalması kaydıyla bugünden itibaren görevimden istifa ediyorum" dedi.

Özat, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, 8 aydır var olan ve son günlerde de devam eden olaylardan dolayı Elazığspor'da çalışmasının çekilmez bir hale geldiğini ifade etti.

Hem Elazığspor Kulübü'nü hem de şehri daha fazla sıkıntıya sokmamak için alacaklarının baki kalması kaydıyla görevinden istifa ettiğini dile getirenÖzat, şunları kaydetti:

"Bu arada bu şehirde bana destek olan ve olmaya çalışan herkese teşekkür ediyorum. Bu çocuklar iki gün antrenmana çıkmadı. Özellikle kulüp içerisindeki bir takım ahlaksızlar, benim de maça çıkmayacağıma dair, beni tribünün önüne atmak adına, bir takım haberler yaptılar. Böyle bir ahlaksızlığı ne ben yaparım ne de futbolcum yapar. Futbolcu antrenmana çıkmayabilir, o da onun doğal hakkı. Futbol ülkelerinde olan doğal bir olay, bunu ilk defa yapan da Elazığsporlu futbolcular değil."

Sezon başından beri Elazığspor'daki yangını söndürmek için çalıştıklarını söyleyen Özat, "Tam ağaç dikeceğiz buna müsaade etmediler. Biz bugün Orduspor'dan sonra maddi olarak bu ligin en kötü takımıyız. Manevi olarak da en kötü takımıyız. Çalıştığımız şartları biliyorsunuz. Bana küfür edenlere bire bir iade ediyorum. Biz buraya spor yapmaya geldik, küfür yemeye değil" şeklinde konuştu.

Özat, taşın altına elini değil gövdesini koyduğu belirterek, "En yakın rakiplerinin birine 8, diğerine 10 puan farkla Elazığspor'u ligin bitmesine 6 hafta kala 34 puanda bırakıyorum. Benden yana hakkım helal olsun, kırdıklarım da varsa haklarını helal etsinler" diye konuştu.

Kaynak: AA Yukarı