Mevlüt: Karabük iyi bir takım

-
Fransız ekibi St. Etienne'de forma giyen Türk futbolcu Mevlüt Erdinç, bir Türk takımına karşı oynamanın kendisine gurur verdiğini, çok mutlu olduğunu ancak turu geçmek için çalışacaklarını ifade etti.

Kardemir Karabükspor'u çok iyi analiz ettiklerini, izlediklerini, oyuncularını yakından tanıdıklarını vurgulayan Mevlüt, "Kardemir Karabükspor iyi bir takım. Kardemir Karabükspor, Rosenborg'u eledi ve motivasyon olarak şu anda iyiler. Bu sezona ben de iyi başladım. İki maçta, üç golüm var. Böyle devam etmek istiyorum" dedi.

Karşılaşmada şansların eşit olduğunu belirten Mevlüt, şunları kaydetti:

"Kurada Kardemir Karabükspor çıkınca, arkadaşlarım beni aradı. Sevindim. Benim için ülkeme gelmek özel bir şey. Gurur duyuyorum. Ancak bizim için önemlisi turu geçmek. Gol atarsam da farklı bir duygu olacak. Ama işimiz bu. Kardemir Karabükspor'da Ahmet ilhan Özek'i tanıyorum. Milli takımdan arkadaşım. Bir de Fransa'dan birkaç futbolcuyu tanıyorum."

Mevlüt Erdinç, Türk takımları tarafından transfer edilmesinin söz konusu olduğunun hatırlatılması üzerine "Kulübüme bir teklif gelmedi. Ben Saint-Etienne'de kalıyorum. Böyle bir durum yok" ifadesini kullandı.

Kaynak: AA Yukarı