Özgenç: Hedef F.Bahçe ve Uefa

- İstanbul
Spor Toto Süper liginde, UEFA Avrupa Ligi'ne gitme mücadelesi veren Kardemir Karabükspor'un başarılı defans oyuncusu Erdem Özgenç, spor yazarı Ekrem Konur'a açıklamalarda bulundu.

''Torku Konyaspor'u Mağlup Etseydik UEFA Yolunda Avantaj Elde Edecektik''

2-2 sonuçlanan Torku Konyaspor maçına değinen Erdem, ''Torku Konyaspor maçına çok iyi başlamamıza ve 2-0 öne geçmemize rağmen maalesef konsantrasyon eksikliği ve bireysel hatalardan dolayı skoru koruyamadık ve 2-2 sonuçlandı. Torku Konyaspor'u yenebilseydik UEFA yolunda çok büyük bir avantaj elde edecektik.'' dedi.

''Fenerbahçe Deplasmanından 3 Puan İle Döneceğiz.''

Bu hafta oynanacak Fenerbahçe mücadelesine de değinen Erdem: ''Fenerbahçe bu sezon çok iyi bir sezon geçirip sezonu taçlandırmayı bildiler. Fenerbahçe ile oynayacağımız maçta da şampiyonluklarını kutlayacaklardır ama bizimde UEFA hedefimiz devam ettiğinden mutlaka kazanmak için Şükrü Saraçoğlu stadına gidiyoruz. Mutlaka 3 puan ile döneceğiz.'' dedi.

''Konsantrasyon Eksikleri Puan Kaybetmemize Yol Açıyor''

Son haftalarda deplasmanlarda kazanılan puanlara değinen Erdem: ''Kardemir Karabükspor olarak, her zaman belli bir sistem dahilinde oynamaya çalışıyoruz. Bireysel olarak çok yetenekli oyunculara sahip değiliz. Ancak takımı için oynayan ve sahada elinden gelenin en iyisini yapmak isteyen oyunculara, hiç bir takımın sahip olamadığı kadar sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bu özelliğimiz de bize başarıyı getirdi. Bu sezon zaman zaman konsantrasyon eksiklikleri yaşayabiliyoruz ve bu durum puan kaybetmemize yol açıyor.'' dedi

''UEFA Avrupa Ligi'ni Fazlasıyla İstiyoruz''

UEFA Avrupa ligine de değinen Erdem: ''Sonuçta her takımın hocası, futbolcusu, yöneticisi ve taraftarı takımlarının uluslararası platformda başarı elde etmesini ister. Hele ki bizim gibi mütevazi bir şehir seniz bu istek biraz daha artıyor. Bizde Kardemir Karabükspor olarak fazlasıyla istiyoruz. Kariyer ve vizyon olarak hem kendimize hem de Kardemir Karabükspor'a bir şeyler vermeyi kendi adıma çok istiyorum.'' dedi.

''Shelton İçin Bir Şey Söylemek İstemiyorum''

Daha önce LuaLua, Shelton, Eneramo, Akpala gibi santrforlarla oynadın aralarında en beğendiğin golcü kimdi sorusuna içtenlikle cevap veren Erdem: ''Lua Lua gününde olduğunda ve fiziksel olarak hazır olduğunda Türkiye'de her takımda adından söz ettirecek, muhteşem bir futbolcu. Akpala hem karakter olarak, hem futbolcu olarak tam bir takım oyuncusu. Sakatlığı hepimizi çok üzdü. Tekrar aramızda olursa mutlu olacağımı söylemek isterim. Enaramo ile kısa bir süredir beraberiz takımı sahiplendiği taktirde maç kazandırabilecek oyuncu ama Akpala gibi takım oyuncusu diyebilir miyim hayır. Shelton için bir şey söylemek istemiyorum.'' dedi

''Uzaktan Gol Atabilmek İçin Ciddi Çalışmalar Yapıyorum''

Uzaktan attığı gollere özel olarak çalıştığını belirten Erdem: ''Rakip Kaleye en uzak oyuncu olduğum için genelde uzaktan atabiliyorum ve bunun için gerçek anlamda ciddi çalışmalarım var.'' dedi.

''Yeni Sezonda Neler Olacağını Hep Beraber Göreceğiz''

Yeni sezonda Kardemir Karabükspor'da olacak mısın? sorusuna içtenlikle cevap veren Erdem: ''Yeni sezonda ne olacağı hakkında net bir şey söyleyemeyiz. Yeni sezonda neler olacağını geldiğinde hep beraber göreceğiz. İlgi ve alakanızdan ötürü çok teşekkür ederim'' dedi.