Owen futbolu atlar için bırakmış

- Manchester
İngilizlerin eski milli futbolcularından Michael Owen, futbolculuk kariyerini sonlandırmasıyla ilgili olarak, "Büyük at yarışlarını kazanabilmek için futbolculuk kariyerimi erken sonlandırdım" dedi.

Michael Owen, sahip olduğu Brown Panther isimli tayın katılacağı yaklaşık 2.5 milyon avro ödüllü yarışı izlemek için cuma günü Londra'dan Avustralya'ya gitti. Brown Panther'in kendisi için bir gurur kaynağı olduğunu belirten Owen, "Bu tip organizasyonlara katılmak ve Brown Panther gibi atları izleyebilmek için futbol kariyerime son verdim" şeklinde konuştu.

Futbolculuk kariyeri boyunca Liverpool, Real Madrid, Newcastle United, Manchester United'da top koşturan 34 yaşındaki Michael Owen at yarışlarından büyük keyif aldığını kaydetti. İngiliz Metro Gazetesi'nde yer alan haberde at yarışlarında yer almanın futbolculuktan çok farklı olduğunu kaydeden Michael Owen, "15 yıldır at yarışlarının içindeyim. Melbourne Kupası dünyanın en büyük yarışlarından ve bu yarışı kazanan ilk İngiliz olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Michael Owen'ın sahip olduğu Brown Panther, yarın Melbourne'da daha önce hiçbir Britanyalı tayın galip gelemediği Melbourne Kupası'nda tarihe geçmek için piste çıkacak.

Kaynak: AA Yukarı