Aydın 1923'te Eski Bir Hakem

- Aydın
Spor Toto 2. Lig takımlarından Aydınspor 1923, daha önce prensipte anlaştığı FİFA kokartlı eski hakem Ali Aydın ile sportif direktörlük sözleşmesi imzaladı.

Sözleşme töreninin düzenlendiği kulüp binasına taraftarların alkışları ile giren Ali Aydın, Aydınspor 1923 yönetim kurulu üyeleri ile kısa bir görüşme yaptı.

Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Aydın, Aydınspor 1923'ün büyük bir camia olduğunu belirtti.

Aydınspor 1923'ün hedeflerinin büyük olmasından etkilendiğini ve bu nedenle tereddütsüz kendisine ileten teklifi kabul ettiğini söyleyen Ali Aydın, taraftar, basın ve yönetimle el ele vererek Aydınspor 1923'ü layık olduğu yere taşıyacaklarını söyledi.

Teknik direktörün büyük ölçüde belli olduğunu söyleyen Aydın, "Bir dahaki toplantımızda burada hangi teknik direktör ve futbolcuyu görürseniz, bilin ki gelecek sezon aynı kişiler karşınıza PTT 1. Lig topçusu olarak çıkacaktır" diye konuştu.

Futbolda duygusallığa yer olmadığını aktaran Aydın, şöyle konuştu:

"Bize yardımcı olacak en önemli iki faktör taraftar ve basındır. Hayatım boyunca tribüne oynamadım. Ancak, Aydınlıların bizden beklentileri var. İç çekişmelere yer vermeden devam edelim. Aydınspor 1923 için elimizden geleni yapalım. Bundan sonra transfer süreciyle uğraşacağız. İlk olarak hocamızla anlaşacağız. Bir hocamızla yüzde 75 anlaştık. Kendisi ailesiyle görüşecek. Aydın?da herkes hocamızın ismini duyduğunda heyecanlanacak. Hedefimiz PTT 1. Lig. Her kesimin kabul edeceği bir isimle anlaşacağız."

Yaşamını sürdürdüğü Ordu?da geçen yıl sadece iki maç seyrettiğini belirten Aydın, "Dedikodulara yer vermemek için geçen yıl stada gitmeyi tercih etmedim. Ben Aydın?a hakem bağlamaya gelmedim. Bize yapılmasını istemediğimiz şeyi, başkasına yapmayacağız" şeklinde konuştu.

Ulusal bir gazetede köşe yazarlığı yapan Ali Aydın, köşe yazarlığına devam edeceğini söyledi.

Konuşmasının ardından sportif direktörlük sözleşmesine Kulüp Başkanı Süha Bayırlı ile imza atan Ali Aydın'a taraftarlar Aydınspor 1923 forması hediye etti.

Hüsnü Özkara ile Prensipte Anlaşma Sağlandı

Spor Toto 2. Lig takımlarından Aydınspor 1923, Teknik Direktör Hüsnü Özkara ile prensipte anlaştı.

Kulüpten yapılan açıklamada Özkara ile saat 14.00'te sözleşme imzalanacağı açıklandı.

Kulüp, FIFA kokartlı eski hakemlerden Ali Aydın ile de sportif direktörlük sözleşmesi imzalamıştı.

Kaynak: AA Yukarı